Odnaleziono ciało 16-latka w jeziorze Tuchomskim (FOTO: canva.com)

Odnaleziono ciało 16-latka w jeziorze Tuchomskim

Dramatyczne poszukiwania na jeziorze Tuchomskim w województwie pomorskim zakończyły się niestety tragicznym finałem. Straż Pożarna podała, że w pobliżu miejsca, gdzie wcześniej zlokalizowano i wyciągnięto rower wodny, grupa sonarowa namierzyła cień przypominający sylwetkę człowieka.

Kontekst sprawy

W czwartek rano służby ratunkowe ponownie ruszyły do akcji, by odnaleźć 16-letniego chłopca, który zaginął dzień wcześniej na jeziorze Tuchomskim. Tragiczny wypadek miał miejsce w środę po południu, gdy nastolatek wypadł z roweru wodnego podczas nawałnicy. Sierżant Aleksandra Philipp, oficer prasowy kartuskiej policji, poinformowała, że specjalistyczna grupa ratownictwa wodno-nurkowego z Bydgoszczy została wezwana na miejsce zdarzenia, aby pomóc w poszukiwaniach.

Jak doszło do tragedii?
Niestety, środowy wieczór zmusił ratowników do przerwania akcji z powodu zapadającego zmroku. Grupa 11 nastolatków spędzała czas na plaży nad jeziorem Tuchomskim. Dziewięciu z nich postanowiło popływać rowerami wodnymi. W trakcie zabawy i w zwiazku ze złą pogodą zaczęli przesiadać się z jednego roweru na drugi, co doprowadziło do wywrócenia się dwóch rowerów wodnych. Do wody wpadło kilka osób. Ośmiu z nich udało się wydostać na brzeg, jednak 16-letni mieszkaniec Gdyni nie miał tyle szczęścia i zniknął pod powierzchnią jeziora.

Niesprzyjające warunki atmosferyczne

W środę województwo pomorskie doświadczyło gwałtownego załamania pogody. Silne wiatry, ulewne deszcze i burze znacząco utrudniły działania ratunkowe.

Kapitan Jakub Friedenberger, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku, poinformował, że strażacy w środę musieli interweniować aż 295 razy, zajmując się lokalnymi podtopieniami, wypompowywaniem wody oraz usuwaniem połamanych gałęzi z dróg.

Jezioro Tuchomskie – popularne miejsce rekreacji

Jezioro Tuchomskie, położone w województwie pomorskim, w gminie Żukowo, to malowniczy akwen, który przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów swoją naturalną urodą oraz możliwościami rekreacyjnymi. Jezioro ma powierzchnię około 1,5 km² i jest stosunkowo płytkie, co czyni je popularnym miejscem wśród miłośników pływania i sportów wodnych. Na brzegach jeziora znajdują się liczne plaże, miejsca do grillowania oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego, takie jak rowery wodne, kajaki i łodzie.

Czytaj też: Poszukiwania 16-latka na jeziorze Tuchomskim

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.