Ordynarny retusz Magdaleny Adamowicz (FOTO: Magdalena Adamowicz/Facebook.com)

Ordynarny retusz Magdaleny Adamowicz

Magdalena Adamowicz, kandydatka do Parlamentu Europejskiego z Koalicji Obywatelskiej, jest znana ze swojego zaangażowania w działalność społeczną i polityczną. Jednak jej najnowsza kampania wyborcza wywołuje dyskusje nie tylko na temat prowadzonej polityki, ale i prezentacji wizualnej.

Na plakatach wyborczych pani Adamowicz widzimy obraz, który wielu określa jako „perfekcyjnie wyretuszowany”. Tymczasem zdjęcia dostępne na oficjalnej stronie Facebook kandydatki przedstawiają ją w bardziej naturalnym wydaniu. Różnice w wyglądzie na materiałach kampanijnych w porównaniu do codziennych zdjęć są zauważalne i stały się tematem rozmów wśród wyborców.

Na pewnym etapie, będąc w polityce nie jest potrzebne odmładzanie, czy wyszczuplanie wizerunku. Pani Adamowicz nie musiała tego robić.

Zobacz: Tak powiększyła swój majątek Magdalena Adamowicz

Wizerunek nieautentyczny?

Choć w erze cyfrowej edycji obrazów praktyka ta jest powszechna w wielu dziedzinach, w polityce budzi szczególne emocje. Kwestia autentyczności wizerunku polityka ma istotne znaczenie, gdyż dotyka wiarygodności i przejrzystości, które są kluczowe dla zaufania publicznego.

Warto jednak pamiętać, że Magdalena Adamowicz jest również twarzą kampanii „Imagine there is no hate”, która nawołuje do zaprzestania nienawiści i dyskryminacji w debacie publicznej. W związku z tym, wszelkie komentarze na temat wyglądu pani Adamowicz powinny być prowadzone z szacunkiem i uwagą na wartości, które promuje.

Internet stroi sobie żarty z Magdaleny Adamowicz

Internauci w ramach żartu postanowili odmłodzić jeszcze bardziej Magdalenę Adamowicz – zrobić z niej nastolatkę. Zobaczcie sami.

Czytaj też: Ławeczka Pawła Adamowicza. Fatalny projekt ku pamięci prezydenta

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.