Ostrzeżenie dla Pomorza. W nocy będą przymrozki (FOTO: canva,com/IMGW)

Ostrzeżenie dla Pomorza. W nocy będą przymrozki

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał pierwszostopniowe ostrzeżenie meteorologiczne dla mieszkańców ośmiu powiatów województwa pomorskiego. Zgodnie z najnowszymi prognozami, temperatura przy gruncie może spaść nawet do minus trzech stopni Celsjusza.

Które regiony są zagrożone?

Ostrzeżenie dla Pomorza dotyczy powiatów: gdańskiego, kościerskiego, kwidzyńskiego, malborskiego, nowodworskiego, starogardzkiego, sztumskiego oraz tczewskiego. Mieszkańcy tych terenów powinni być szczególnie czujni i przygotować się na niskie temperatury.

>>>> Sprawdź nasz serwis pogodowy <<<<

Szczegóły zjawiska

Według informacji przekazanych przez IMGW, temperatura powietrza miejscami może osiągnąć wartość około 0 stopni Celsjusza, natomiast temperatura przy gruncie spadnie do około minus 3 stopni Celsjusza. Alert będzie obowiązywał od północy do godziny 7 rano w najbliższą niedzielę. Prawdopodobieństwo wystąpienia przymrozków oceniane jest na 75%.

Ostrzeżenie dla Pomorza. Jak się przygotować?

Przymrozki mogą stanowić poważne zagrożenie dla roślinności, dlatego zaleca się mieszkańcom zagrożonych obszarów zabezpieczenie wrażliwych na zimno roślin. Oprócz tego warto upewnić się, że domowe instalacje wodne są odpowiednio izolowane, aby uniknąć ich zamarznięcia.

Czytaj też: Powódź w Brazylii. Ponad 75 ofiar i tysiące ewakuowanych

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.