Paulina Matysiak odwołana z komisji infrastruktury (FOTO: Paulina Matysiak/X)

Paulina Matysiak odwołana z komisji infrastruktury

Sejm podczas czwartkowego głosowania wprowadził zmiany w składach osobowych komisji sejmowych. Posłanka Paulina Matysiak (Lewica) została odwołana z komisji infrastruktury. To kolejna próba usunięcia Matysiak z tego gremium, po wcześniejszych nieudanych głosowaniach.

Jednym z głównych punktów uchwały było odwołanie posłanki Pauliny Matysiak z komisji infrastruktury. Politycy klubu Lewicy krytykowali Matysiak za brak konsultacji z klubem w czasie prac komisji, zarzucając jej, że działała niezależnie od oficjalnego stanowiska ugrupowania. Anna Maria Żukowska, przewodnicząca klubu Lewicy, zaznaczyła, że Matysiak jest zawieszona w prawach członka klubu, sugerując, że jej działania były bliższe stanowisku Prawa i Sprawiedliwości niż Lewicy.

Matysiak odpowiedziała, że jej dotychczasowa praca w komisji infrastruktury była dowodem na jej kompetencje i że nie widzi podstaw merytorycznych do jej odwołania. Podkreśliła, że współpracowała z różnymi stronami politycznymi dla dobra inwestycji i rozwoju infrastruktury.

PiS nie wzięło udziału w głosowaniu – Paulina Matysiak odwołana

Podczas głosowania klub PiS zdecydował się nie brać w nim udziału. Poseł PiS Paweł Jabłoński zwrócił uwagę na polityczne motywacje odwołania posłanki, krytykując karanie parlamentarzystów, którzy rzetelnie wykonują swoje obowiązki.

W efekcie w głosowaniu udział wzięło 233 posłów, z czego 231 zagłosowało za przyjęciem uchwały, a dwóch wstrzymało się od głosu. Przeciwko uchwale nie zagłosował nikt, a posłowie PiS i Konfederacji zdecydowali się nie uczestniczyć.

Zobacz także: Lufthansa Cargo zbuduje „niemieckie CPK”. W Polsce dalej będzie łąka

Konflikt wewnątrz Lewicy i ruch „Tak dla Rozwoju”

Paulina Matysiak, będąc aktywną członkinią komisji infrastruktury, była również współzałożycielką ruchu społecznego „Tak dla Rozwoju”, który wspiera rozwój strategicznych inwestycji, takich jak Centralny Port Komunikacyjny (CPK) czy energetyka jądrowa. Ruch ten współtworzyła z posłem PiS Marcinem Horałą, co spotkało się z krytyką ze strony Lewicy. To właśnie zaangażowanie w projekt „Tak dla Rozwoju” było jedną z przyczyn zawieszenia Matysiak w prawach członka klubu Lewicy na trzy miesiące przez Włodzimierza Czarzastego. Niedawno posłanka poinformowała o ponownym zawieszeniu jej na kolejne trzy miesiące.

Czytaj więcej: Posłanka Jachira chce zmian w Sejmie. Koniec z modlitwami?

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!