Drogi na Wyspie Sobieszewskiej zmienią oblicze (FOTO: DRMG)

Projekt ulic na Wyspie Sobieszewskiej za 820 tys. zł

Do lipca przyszłego roku potrwać mają prace projektowe dotyczące remontu dwóch ważnych ulic na Wyspie Sobieszewskiej. Chodzi o ulice Turystyczną i Lazurową. Właśnie podpisano umowę na opracowanie dokumentacji projektowej.

Umowa obejmuje remont ul. Turystycznej na odcinku od ul. Przegalińskiej do ul. Lazurowej, przebudowę skrzyżowania ul. Turystycznej z ul. Lazurową, remont głównego ciągu ul. Lazurowej wraz z przebudową oświetlenia.

Wymiana nawierzchni na Wyspie Sobieszewskiej

Na ul. Turystycznej oprócz samej wymiany nawierzchni projekt ma uwzględnić przystanek autobusowy i przejścia dla pieszych wraz z ich skomunikowaniem z ul. Lazurową.  Projekt ma zakładać modernizację istniejącej konstrukcji i nawierzchni wraz z umocnieniem krawędzi jezdni ul. Lazurowej na odcinku do granicy pasa technicznego brzegu morskiego i przebudowę oświetlenia.

Projekt opracuje spółka Europrojekt Gdańsk, która swoją siedzibę ma też na Wyspie Sobieszewskiej. Koszt dokumentacji to niemal 820 tys. złotych. Projekt ma być gotowy w lipcu 2025 r.

Droga pod skautów i dla mieszkańców

To nie przypadek, że miasto zabiera się za te drogi. Światowa Konferencja Skautowa zdecydowała, że to ZHP i Gdańsk zostaną gospodarzami 26. Światowego Jamboree Skautowego – największego wydarzenia edukacyjnego na świecie.

W 2027 roku do Polski przyjedzie 50 000 skautek i skautów ze wszystkich kontynentów, aby wspólnie rozwijać się, przeżywać przygody oraz zawiązywać przyjaźnie na całe życie. Skautom towarzyszyć będzie ponad 60 000 turystów, którzy przyjadą by odwiedzić skautowe miasteczko na Wyspie Sobieszewskiej

Czytaj też: Rekord! 16 firm chce budować szkołę w Gdańsku

DRMG/mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.