Protest przeciwko usunięciu polskich bohaterów z Muzeum II Wojny Światowej (FOTO: Tomasz Rakowski/X)

Protest przeciwko usunięciu polskich bohaterów z Muzeum II Wojny Światowej

W minionych dniach Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku stało się areną kontrowersyjnych zmian, które wywołały znaczące rozczarowanie wśród Polaków ceniących prawdę historyczną i pamięć o bohaterach narodowych. Chodzi o usunięcie z głównej wystawy postaci tak istotnych jak rotmistrz Witold Pilecki, święty Maksymilian Kolbe oraz rodzina Ulmów – postaci, które symbolizują heroizm i poświęcenie, fundamentalne dla polskiej historii i wartości.

W odpowiedzi na te niepokojące wydarzenia, zaplanowano protest. Demonstracja odbędzie się pod pomnikiem rotmistrza Witolda Pileckiego przy budynku Muzeum II Wojny Światowej. Protest ma na celu wyrażenie niezgody na te zmiany i obronę pamięci o polskich bohaterach.

Szczegóły protestu są następujące:

  • Data: 28 czerwca (piątek)
  • Godzina: 17:30
  • Miejsce: pod pomnikiem rotmistrza Pileckiego przy budynku Muzeum II Wojny Światowej

Czytaj też: Chcą zmienić Muzeum II Wojny Światowej w neoTVP

Protest pod pomnikiem rotmistrza Witolda Pileckiego

Organizatorzy protestu zachęcają wszystkich uczestników do przyniesienia flag narodowych, zniczy oraz wydrukowanych zdjęć bohaterów, aby wizualnie wyrazić swój szacunek i pamięć o tych, którzy poświęcili swoje życie dla Polski. Jest to również okazja do poinformowania rodziny i znajomych o wydarzeniu, aby wspólnie stanąć w obronie wartości, które są fundamentem polskiej tożsamości.

Protest przeciwko usunięciu bohaterów z Muzeum II Wojny Światowej to wyraz społecznego niezadowolenia i troski o zachowanie prawdy historycznej. Jest to wydarzenie, które ma na celu przypomnienie o znaczeniu pamięci historycznej i jej wpływie na tożsamość narodową. Zapraszamy do uczestnictwa w tej ważnej inicjatywie.

Czytaj też: Pilecki, Kolbe i rodzina Ulmów usunięci z Muzeum IIWŚ

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.