Przemoc na wiecu Tuska! Walka o CPK rozdziera nie tylko Polskę (FOTO: Adam Czarnecki/X)

Przemoc na wiecu Tuska! Walka o CPK rozdziera nie tylko Polskę

Adam Czarnecki, znany zwolennik budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) w Polsce, podzielił się na X swoją dramatyczną relacją z wiecu Tuska w Warszawie, który odbył się 4 czerwca. Jego wpisy, pełne emocji i refleksji, szybko zdobyły popularność, stając się tematem licznych dyskusji i kontrowersji w sieci.

Czarnecki, razem z Mateuszem Kowalskim (@kowall13), udał się na wiec Tuska, aby pokojowo demonstrować swoje poparcie dla budowy CPK. Obaj działacze mieli ze sobą transparenty z hasłami „#TakDlaCPK” oraz „#StoimyDlaCPK”, które codziennie można zobaczyć przed Sejmem.

„#StoimyDlaCPK na Wiecu Tuska w Warszawie. Poszliśmy, aby pokazać Premierowi @donaldtusk, że domagamy się budowy CPK – że jest to dla nas ważne. Wraz z Mateuszem @kowall13 mieliśmy ze sobą dokładnie te same transparenty, które codziennie są przed Sejmem – #TakDlaCPK oraz #StoimyDlaCPK” – napisał Czarnecki na Twitterze.

Przemoc i nienawiść na wiecu Tuska

Niestety, pokojowa demonstracja szybko przerodziła się w konfrontację. Jak relacjonuje Czarnecki, ich transparenty wywołały agresję ze strony uczestników wiecu, którzy zdecydowali się działać siłą.

„Uśmiechnięta Polska tym razem obdarowała nas nie tylko uśmiechem, ale i przemocą – nasze pokojowe, rozwojowe hasła na tyle rozsierdziły ludzi, że po ok. 10 minutach postanowili działać i siłą zniszczyć nasze transparenty, przy jednoczesnym wyzywaniu nas od idiotów, kacapów czy agentów rosyjskich – a wszystko to w czasie słów Premiera o walce z agenturą rosyjską w polityce.”

Apel o Pokój i Jedność

Czarnecki postanowił nie publikować filmu z zajścia, podkreślając, że nie obwinia uczestników wiecu, lecz polityków, którzy według niego, podsycają podziały i agresję w społeczeństwie.

„Myślałem nad tym, aby wstawić film z całego zdarzenia, acz nie wstawię – bo to nie jest wina tych ludzi, a polityków, obojętne z której strony, którzy doprowadzili do tego, że pokojowe hasła #TakDlaCPK wywołują tyle emocji i pchają ludzi do przemocy. Wojna Polsko-Polska musi się skończyć.”

Czarnecki wyraził nadzieję, że projekt CPK może stać się elementem jednoczącym społeczeństwo.

„Głęboko wierzę, że skończy ją projekt #TakDlaCPK, #TakDlaRozwoju.”

Po atakach, że Czarnecki zmyśliłcałą historię zamieścił film.

Solidarność i Poparcie

Mimo incydentu, Czarnecki znalazł wsparcie nawet wśród zwolenników Koalicji Obywatelskiej. Jak relacjonuje, młody działacz KO przyszedł mu z pomocą i wyraził swoje poparcie dla jego działań.

„A wiarę mą budują min. słowa młodego działacza KO który nie tylko przyszedł mi z pomocą, ale po całym wiecu znalazł mnie i wyraził swój sprzeciw wobec tej agresji, a jednocześnie zapewnił o swoim dużym poparciu dla moich działań pod Sejmem w ramach #StoimyDlaCPK, jak i dla całego #TakDlaCPK.”

#TakDlaCPK

Wpisy Adama Czarneckiego to nie tylko relacja z dramatycznego wydarzenia, ale również głos w ważnej debacie na temat przyszłości polskiej infrastruktury oraz roli CPK w rozwoju kraju. Jego apel o zakończenie „wojny polsko-polskiej” i budowanie jedności wokół wspólnych celów, takich jak rozwój infrastruktury, spotkał się z szerokim odzewem w mediach społecznościowych.

Incydent na wiecu Tuska pokazał, jak silne emocje budzi temat CPK, ale również jak ważne jest, aby w tych emocjach znaleźć przestrzeń do dialogu i wzajemnego zrozumienia.

Czytaj też: Koniec marzeń o budowie CPK. Jest decyzja

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.