Remont ul. Małomiejskiej w Gdańsku już w ten weekend (FOTO: Grzegorz Mehring/gdansk.pl)

Remont dziurawego fragmentu ul. Małomiejskiej w Gdańsku

Odcinek ul. Małomiejskiej od skrzyżowania z ulicami Zamiejską i Raduńską do ul. Ptasiej zostanie wyremontowany z samym skrzyżowaniem włącznie. W efekcie prac nawierzchnia 200-metrowego fragmentu jezdni zostanie całkowicie wymieniona na nową. Naprawiona zostanie również nawierzchnia zatoki autobusowej. Dla ograniczenia utrudnień w ruchu prace prowadzone będą w dwa majowe weekendy, a w dni powszednie w godzinach nocnych.

Zasadnicza część prac wykonana zostanie w ciągu dwóch weekendów: 11-12 maja oraz 18-19 maja. W tych dniach od godz. 5.00 rano w sobotę do godz. 24.00 w niedzielę remontowany odcinek ul. Małomiejskiej będzie całkowicie wyłączony z ruchu. Oznacza to zawieszenie kursowania autobusów komunikacji miejskiej. Kierowcy będą mogli skorzystać z objazdu Traktem Św. Wojciecha, al. Armii Krajowej i al. Havla. O utrudnieniach w ruchu dodatkowo informować będą ustawione tablice zmiennej treści.

Ponadto od 13 maja do 17 maja w godzinach nocnych od 22.00 do 6.00 punktowo zajmowany będzie jeden pas ruchu w celu regulacji urządzeń infrastruktury podziemnej.

Dodatkowo od 6 maja do 3 czerwca z użytkowania wyłączona zostanie zatoka autobusowa na przystanku „Ptasia” w kierunku ul. Świętokrzyskiej. Tymczasowy przystanek wyznaczony zostanie za skrzyżowaniem z ul. Ptasią.

Organizacja ruchu na czas remontu ul. Małomiejskiej w Gdańsku (MAT: gdansk.pl)
Organizacja ruchu na czas remontu ul. Małomiejskiej w Gdańsku (MAT: gdansk.pl)

Zobacz: Zgrzyt między KO, a WdG w Gdańsku. Czy dojdzie do porozumienia?

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej

Funkcjonowanie komunikacji miejskiej w dniach 11-12 maja oraz 18-19 maja, podczas całkowitego zamknięcia remontowanego odcinka ul. Małomiejskiej:

Linia 113

Autobusy będą jeździć na skróconej trasie: Olimpijska – Łostowice Świętokrzyska.

Linia 154

Linia zostanie zawieszona. W zamian uruchomiona będzie linia 954 na trasie: Orunia Górna – Łostowice Świętokrzyska.

Linie 256 i N56

Na odcinku Brama Wyżynna – Łostowice Świętokrzyska autobusy pojadą dwukierunkowo trasą objazdową: Węzeł Unii Europejskiej – Węzeł Groddecka – al. Armii Krajowej – al. Havla. Na trasie objazdowej nie zatrzymają się na dodatkowych przystankach.

Linia N1

Na odcinku Brama Wyżynna – Platynowa w obu kierunkach obowiązywać będzie objazd trasą: Węzeł Unii Europejskiej – Węzeł Groddecka – al. Armii Krajowej – al. Havla – ul. Świętokrzyska – ul. Platynowa. Na trasie objazdowej autobusy nie zatrzymają się na dodatkowych przystankach.

Remont ul. Małomiejskiej w Gdańsku już w ten weekend (MAT: gdansk.pl)
Remont ul. Małomiejskiej w Gdańsku już w ten weekend (MAT: gdansk.pl)

Czytaj też: Miejski mikrolas w Gdańsku. Kiedyś marzenie, dziś usychające krzaki

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.