Skandaliczny ruch Parella w UdSKiOR. Kontrowersyjna nominacja (FOTO: UdSKiOR)

Skandaliczny ruch Parella w UdSKiOR. Kontrowersyjna nominacja

Lech Parell, nowo mianowany szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych (UdSKiOR), ogłosił dzisiaj skład nowej Rady ds. Działaczy Opozycji Antykomunistycznej. Wśród wybranych znalazł się Krzysztof Król, były polityk Konfederacji Polski Niepodległej (KPN) i działacz Komitetu Obrony Demokracji (KOD).

Król zasłynął w mediach społecznościowych z kontrowersyjnych wypowiedzi na temat historii Polski i polityki, co wywołało falę komentarzy i krytyki.

Krytyka ze strony poprzedniego szefa UdSKiOR

Nominacja Króla spotkała się z ostrą reakcją Jana Józefa Kasprzyka, byłego szefa UdSKiOR, który publicznie skrytykował ten wybór na platformie X (dawniej Twitter). Kasprzyk wyraził swoje oburzenie, podkreślając, że wśród tysięcy uprawnionych działaczy, wybór padł właśnie na osobę o tak kontrowersyjnej reputacji.

„Nominat Tuska w Urzędzie ds. Kombatantów Lech Parell powołał nową Radę ds. Działaczy Opozycji Antykomunistycznej. Spośród kilku tysięcy uprawnionych wybrał m.in. Krzysztofa Króla” – napisał Kasprzyk.

Skandaliczne wypowiedzi w mediach społecznościowych

Król jest znany ze swoich ostrych i często skandalicznych komentarzy w mediach społecznościowych. Oskarżał św. Maksymiliana Kolbe o antysemityzm, a także krytykował majora Armii Krajowej Bogusława Nizieńskiego, nestora środowisk kombatanckich i kanclerza Orderu Orła Białego.

„Czy to nagroda za rynsztokowe wpisy, w których Król szkalował majora AK i kanclerza Orderu Orła Białego sędziego Bogusława Nizieńskiego? Czy podziękowanie za wpisy o św. o. Maksymilianie Kolbe? Gratulacje Kombatanci w doborze doradców!” – dodał Kasprzyk.

Podział opinii publicznej ws. UdSKiOR

Decyzja Lecha Parella podzieliła opinię publiczną. Zwolennicy Króla podkreślają jego zaangażowanie i odwagę w wyrażaniu swoich poglądów, podczas gdy przeciwnicy wskazują na brak szacunku dla historycznych postaci i kontrowersyjne metody działania.

W czerwcu 2018 Król uczestniczył w powołaniu zainicjowanego przez Lecha Wałęsę Komitetu Obywatelskiego. Został szefem Komitetu Wykonawczego tej organizacji. W listopadzie stanął na czele stowarzyszenia Paragraf-Państwo zajmującego się wymiarem sprawiedliwości w Polsce, został także redaktorem naczelnym serwisu Panstwo-pis.pl wydawanego przez to stowarzyszenie. Jest aktywnym uczestnikiem między innymi demonstracji organizowanych przez najwyższe władze Platformy Obywatelskiej.

Czytaj też: Lech Parell planuje zrobić z Danuty Wałęsy opozycjonistkę

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.