Syn Donalda Tuska dostał pracę w Urzędzie Marszałkowskim (FOTO: GSP/X)

Syn Donalda Tuska dostał pracę w Urzędzie Marszałkowskim

Podziel się ze znajomymi:

Michał Tusk, syn Donalda Tuska – premiera Polski, objął nowe stanowisko w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Został zatrudniony jako główny specjalista w departamencie infrastruktury. Informację o jego zatrudnieniu przekazał na Twitterze profil „Gdańska Strefa Prestiżu”.

Michał Tusk rozpoczął pracę 2 kwietnia, ponieważ 1 kwietnia przypadał wielkanocny poniedziałek, co jest dniem wolnym od pracy – ustalił portal wp.pl w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego.

Ciekawostką jest fakt, że wspomnianym urzędem kieruje Mieczysław Struk, marszałek i szef pomorskich struktur Platformy Obywatelskiej.

Michał Tusk, syn Donalda Tuska

Przed objęciem stanowiska w Urzędzie Marszałkowskim, Michał Tusk był związany z gdańskim Zarządem Transportu Miejskiego (ZTM), gdzie od 2021 roku pełnił funkcję głównego specjalisty ds. inwestycji. W wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” w lipcu 2021 roku, Michał Tusk podkreślił, że jego praca w ZTM nie była motywowana finansowo, ale chęcią włączenia się w działania, które uważał za ważne i słuszne.

Czytaj też: Paulina Filipowicz wygrała wybory na dystans z USA. Nie odebrała zaświadczenia

Jakie zadania w nowej roli?

W swojej nowej roli w Urzędzie Marszałkowskim, Michał Tusk skupia się na projektach mających na celu poprawę atrakcyjności komunikacji publicznej. Pracuje nad inicjatywami, które mają zwiększyć prędkość tramwajów oraz ogólnie usprawnić transport publiczny.

Michał Tusk był również związany z „Gazetą Wyborczą Trójmiasto”, gdzie zajmował się tematyką komunikacyjną. Jego medialną karierę zaznaczyła także współpraca z liniami lotniczymi OLT Express, które były częścią skandalu Amber Gold.

Czytaj też: Pierwszy pociąg na linii PKM przez „bajpas kartuski”. Jest nagranie