Szok na X! Elon Musk krytykuje decyzję Trzaskowskiego (FOTO: Rafał Trzaskowski/Facebook/Elon Musk/X)

Szok na X! Elon Musk krytykuje decyzję Trzaskowskiego

Decyzja prezydenta Warszawy, Rafała Trzaskowskiego, dotycząca zakazu symboli religijnych w stołecznych urzędach, odbiła się szerokim echem nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Znany przedsiębiorca Elon Musk skomentował to zarządzenie, co jeszcze bardziej podsyciło debatę na temat świeckości państwa.

Rafał Trzaskowski podpisał zarządzenie wprowadzające „standardy równego traktowania” w warszawskich urzędach. Nowe przepisy zakazują nie tylko wieszania krzyży w budynkach urzędów, ale także eksponowania symboli religijnych na biurkach pracowników. Dodatkowo, dokument nakazuje urzędnikom zwracanie się do osób transpłciowych i niebinarnych, używając preferowanych przez nich zaimków.

Reakcje na decyzję

Decyzja Trzaskowskiego spotkała się z ostrym sprzeciwem ze strony Kościoła oraz konserwatywnych polityków, wywołując gorącą dyskusję na temat świeckości państwa. Przeciwnicy zakazu argumentowali, że krzyż jest nie tylko symbolem religijnym, ale także ważnym elementem polskiej tożsamości narodowej. Zwolennicy decyzji podkreślali natomiast, że urzędy powinny być neutralne światopoglądowo, aby zapewnić równe traktowanie wszystkich obywateli.

Elon Musk zabiera Głos

Decyzja prezydenta Warszawy została również zauważona na Zachodzie. Organizacja Free Speech Union opublikowała artykuł na ten temat, który przyciągnął uwagę internautów. Jeden z użytkowników serwisu X (dawniej Twitter) udostępnił fragment tego artykułu, twierdząc, że Polska staje się „ekstremalnie woke’owa”.

Wpis ten przykuł uwagę właściciela platformy X, Elona Muska. W odpowiedzi Elon Musk napisał, że Polska „bezwstydnie kopiuje głupie rzeczy z Ameryki”. Dodał również: „Ale wstyd”.

Dyskusja na temat świeckości

Komentarze Muska dolały oliwy do ognia w już i tak burzliwej dyskusji na temat świeckości państwa. Decyzja Trzaskowskiego stała się punktem zapalnym debaty o granicach między religią a państwem, wolnością wyrażania przekonań religijnych oraz koniecznością zapewnienia równego traktowania wszystkich obywateli niezależnie od ich światopoglądu.

Elon Musk to jedna z najbardziej wpływowych i kontrowersyjnych postaci współczesnego świata technologii i biznesu. Urodzony 28 czerwca 1971 roku w Pretorii w Południowej Afryce, Musk jest przedsiębiorcą, wynalazcą i inżynierem, znanym z założycielskich i kierowniczych ról w wielu innowacyjnych firmach.

Czytaj też: Forbes 2024. Osiem nazwisk z Polski na liście miliarderów

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Komentarze:

  1. Trzaskowski się ośmieszył.
    Kto to pisał: ,, tylko pod krzyżem, tylko pod tym znakiem , Polska jest Polską, a Polak, Polakiem”.

  2. Polska jest krajem katolickim, w ktorym przeważającą wiekszość stanowiąkatolicy. Atak na krzyż, to atak na Polaków i obraza Boga w Trójcy Św. jedynego. Na marginesie/ początki państwowości polskiej ( i nie tylko początki) są związane z Krzyżem. Jak dowodził prof. Feliks Koneczny: ,, Poldka albo będzie katolicka, slbo jej nie będzie”. I mamy, co mamy, stopniową utratę suwerenności i coraz eiększą zależność od sił z zewnątrz…Diabeł nienawidzi Krzyża.

Comments are closed.

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.