Forbes 2024. Osiem nazwisk z Polski na liście miliarderów (FOTO: wbijamszpile.pl)

Forbes 2024. Osiem nazwisk z Polski na liście miliarderów

Podziel się ze znajomymi:

W najnowszym wydaniu magazynu „Forbes” zaprezentowano aktualną listę miliarderów, która liczy 2781 nazwisk, zwiększając się o 141 osób w stosunku do roku ubiegłego. Wśród elity, której majątek przekracza miliard dolarów, znalazło się również ośmiu Polaków, z najbogatszym na 398. miejscu i najmniej zamożnym na 1945. pozycji.

Rok 2024 przynosi rekordy w świecie miliarderów, zarówno pod względem liczby osób na liście, jak i łącznej wartości ich majątków, która osiągnęła astronomiczną sumę 14,2 bilionów dolarów – o dwa biliony więcej niż w poprzednim roku. Tym samym, 20 najbogatszych osób na planecie powiększyło swoje zasoby o 700 miliardów dolarów, z czego największy udział mają Amerykanie (813 pozycji), a za nimi plasują się Chiny (473, łącznie z Hongkongiem) i Indie (200 miliarderów).

Na szczycie prestiżowej listy „Forbesa” znajdują się dobrze znane nazwiska. Bernard Arnault, szef francuskiego konglomeratu LVMH, z majątkiem ocenianym na 233 miliardy dolarów, zajmuje pierwsze miejsce. Dalej klasyfikują się Elon Musk, z majątkiem szacowanym na 195 miliardów dolarów, oraz Jeff Bezos i Mark Zuckerberg, którzy również od lat utrzymują się w czołówce najbogatszych ludzi świata.

Zobacz także: Port w Elblągu gotowy na przyjęcie statków za półtora roku

Forbes 2024. Gwiazdy na liście

„Forbes” nie zapomina również o innych znanych osobowościach, takich jak Rupert Murdoch, Jerry Jones, J-Z, Kim Kardashian i Taylor Swift, która jako jedyna gwiazda muzyki znalazła się na liście dzięki dochodom z muzyki i tras koncertowych.

Wśród najbogatszych kobiet globu prym wiedzie Francoise Bettencourt Meyers, dziedziczka imperium L’Oreal, z majątkiem wartym 99,5 miliarda dolarów.

Ośmiu Polaków na liście Forbes 2024

Reprezentanci Polski na tej globalnej liście to postacie znane z różnych sektorów gospodarki, takie jak Michał Sołowow, Tomasz Biernacki, Jerzy Starak, Paweł Marchewka, a także Zygmunt Solorz, Dominika Kulczyk, Zbigniew Juroszek i Sebastian Kulczyk, dowodząc, że polski kapitał ma się czym pochwalić na arenie międzynarodowej.

Czytaj też: Ataki dronów w Rosji w cieniu wyborów prezydenckich

mn

Jakie jest Twoje wrażenie?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.