Trzęsienie ziemi w Nowym Jorku (FOTO: canva.com)

Trzęsienie ziemi w Nowym Jorku [NAGRANIE]

Podziel się ze znajomymi:

W piątek przed południem, Nowy Jork i okolice doświadczyły niecodziennego zjawiska – trzęsienia ziemi o magnitudzie 4,8. Epicentrum zlokalizowane było w Lebanon, New Jersey, zaledwie 80 km na zachód od zgiełkliwego Manhattanu. Trzęsienie ziemi wywołało spore zamieszanie.

Zdarzenie, które nastąpiło o 10:23 czasu lokalnego, według danych U.S. Geological Survey (USGS), zaskoczyło mieszkańców i władze, choć na szczęście nie przyniosło większych zniszczeń.

Trzęsienie ziemi było odczuwalne w wielu miastach Wschodniego Wybrzeża, od Filadelfii po Boston, powodując tymczasowe zakłócenia w ruchu lotniczym i wywołując ogólną konsternację. W Nowym Jorku, gdzie syreny alarmowe zawyły na znak zagrożenia, mieszkańcy otrzymali alerty na swoich smartfonach, a władze miasta, w tym Departament Policji (NYPD), szybko podjęły działania w celu oceny sytuacji.

Trzęsienie ziemi. Historia i kontekst

Nowy Jork, mimo swojej dynamicznej historii i licznych wyzwań, rzadko jest sceną dla trzęsień ziemi. Jednak jak przypomina „New York Times”, nie jest to pierwszy przypadek, kiedy mieszkańcy miasta doświadczyli tego zjawiska. Ostatnie lata przyniosły kilka mniejszych wstrząsów, w tym trzęsienie ziemi o magnitudzie 2,2 w maju ubiegłego roku oraz nieco silniejsze, o magnitudzie 3,6, które nawiedziło Adams Center w stanie Nowy Jork.

Trzęsienia ziemi na północnym wschodzie Stanów Zjednoczonych, chociaż rzadkie, nie są bezprecedensowe. Najbardziej znaczące z nich, o magnitudzie 5,2, miało miejsce w 1884 roku na Coney Island w Brooklynie, przypominając, że siły natury nie znają granic miejskich.

NYPD oraz inne służby miejskie, potwierdzając brak poważniejszych konsekwencji trzęsienia, kontynuują monitorowanie sytuacji oraz przeprowadzają inspekcje budynków, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców.

Czytaj też: Niemiecki most nad Wisłą. Polakom opłacało się go rozebrać

Nowy Jork, często nazywany „Wielkim Jabłkiem”, to miasto kontrastów, energii i niekończących się możliwości. Jego niezwykła atmosfera, która łączy w sobie zgiełk wielkomiejskiego życia z bogactwem kulturowym i artystycznym, sprawia, że jest to miejsce wyjątkowe na skalę światową.

reuters/mn

Komentarze:

  1. Podobno siły Trumpa wysadziły podziemne instalacje zdradzieckiego rządu, które gdyby działały 8 kwietnia, to były prawdziwe nieszczęście. Wybuch spowodował trzęsienie.

Comments are closed.

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.