Wielka Brytania zakazuje ideologii gender w szkołach (FOTO: canva.com)

Wielka Brytania zakazuje ideologii gender w szkołach

Departament Edukacji Wielkiej Brytanii podejmuje zdecydowane kroki w kierunku ochrony tradycyjnych wartości i praw rodzicielskich przed ideologią gender. Proponowane zmiany w programie nauczania, które obecnie przechodzą ośmiotygodniowy okres konsultacji społecznych, mają na celu wyeliminowanie promowania ideologii gender w szkołach publicznych.

Nowe wytyczne wyraźnie zabraniają nauczania, że „płeć to spektrum”. Nauczyciele będą zobowiązani do przedstawiania jedynie faktów dotyczących płci biologicznej i nie będą mogli prezentować alternatywnych poglądów na temat płci jako faktów.

„Nie należy wykorzystywać materiałów sugerujących, że płeć danej osoby jest określana na podstawie jej zainteresowań lub wyboru ubioru, ponieważ grozi to nakłonieniem uczniów, którzy nie przestrzegają stereotypów dotyczących płci, do kwestionowania swojej płci, podczas gdy w przeciwnym razie mogliby tego nie zrobić” – czytamy w proponowanych wytycznych.

Ochrona przed kontrowersyjnymi koncepcjami

Wniosek podkreśla, że szkoły nie powinny uczyć o szerokiej koncepcji tożsamości płciowej, określając ją jako „przedmiot wysoce sporny i złożony”. Ponadto, zgodnie z nowymi przepisami, osoby poniżej 18. roku życia nie będą mogły legalnie zmienić płci. Szkoły muszą jasno określać, że legalna płeć dziecka zawsze będzie zgodna z jego płcią biologiczną.

Nowe wytyczne dotyczą również korzystania z zewnętrznych materiałów edukacyjnych. Szkoły będą musiały unikać materiałów, które mogą nadmiernie upraszczać złożone koncepcje lub które mogą być interpretowane jako skierowane do młodszych dzieci. Co więcej, szkoły będą zobowiązane do konsultowania z rodzicami zawartości zewnętrznych zasobów edukacyjnych i udostępniania im na żądanie wszelkich materiałów.

Edukacja seksualna z poszanowaniem wieku

Zgodnie z proponowanymi wytycznymi, lekcje edukacji seksualnej nie będą organizowane aż do klasy 5, kiedy uczniowie mają zwykle 9 lub 10 lat. Wytyczne określają również rodzaj edukacji seksualnej, jaką otrzymują uczniowie, uwzględniając ich wiek.

Rodzice będą mieli możliwość rezygnacji ich dziecka z wszystkich lub niektórych lekcji edukacji seksualnej, z wyjątkiem tych stanowiących część programu nauczania przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, które obejmują takie tematy jak dojrzewanie i reprodukcja.

Ochrona tradycyjnych wartości, a ideologia gender

Proponowane zmiany w brytyjskim systemie edukacji mają na celu ochronę tradycyjnych wartości oraz wzmocnienie roli rodziców w edukacji swoich dzieci. Dzięki tym zmianom, brytyjskie szkoły będą mogły skupić się na nauczaniu faktów i unikać kontrowersyjnych ideologii, które mogą dezorientować młodych uczniów.

Konsultacje społeczne nad tymi propozycjami potrwają osiem tygodni, a ich wyniki mogą na zawsze zmienić oblicze brytyjskiej edukacji, stawiając na pierwszym miejscu dobro dzieci i ich rodziców.

Czytaj też: Szok w Peru. Osoby niebinarne uznane za… „psychicznie chore”

Catholic News Agency/mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.