Jedź, jak prezydent. Zlicytuj w Tczewie auto po VIP-ach (FOTO: UM TCZEW)

Jedź, jak prezydent. Zlicytuj w Tczewie auto po VIP-ach

Miasto Tczew przygotowuje się do wyjątkowego wydarzenia. 1 czerwca podczas Festynu Samorządowo-Komunalnego na bulwarze nad Wisłą, oprócz licznych atrakcji dla najmłodszych i koncertów, odbędzie się licytacja samochodu, który służył miastu przez ostatnie dwie kadencje. Mowa o Fiacie Freemont, z którego korzystał były prezydent Mirosław Pobłocki, a także wiele znanych postaci związanych z regionem Pomorza.

Fiat Freemont, rok produkcji 2014, z imponującym przebiegiem 234 800 km, będzie główną atrakcją licytacji. Pojazd, wyposażony w silnik diesla o pojemności 1 956 cm³ i mocy 170 KM, posiada automatyczną skrzynię biegów oraz napęd na cztery koła. SUV ten, z liczbą miejsc siedzących wynoszącą siedem, w kolorze perłowym, był świadkiem wielu ważnych delegacji i spotkań.

Autem jeździły ważne osobistości z Pomorza

To jednak nie tylko dane techniczne czynią ten samochód wyjątkowym. Fiat Freemont był niejednokrotnie używany przez znane osobistości – to jest auto po VIP-ach. Wśród nich znaleźli się Honorowi Obywatele Miasta Tczewa: prof. Ryszard Karczykowski oraz prof. Kazimierz Denek, a także aktorzy Teresa Budzisz-Krzyżanowska i Michał Milowicz, śpiewaczka Grażyna Brodzińska, prof. Tadeusz Linkner oraz politycy Mieczysław Struk i Jacek Karnowski.

„Licytowanym samochodem jeździły m.in. takie osobistości jak Honorowi Obywatele Miasta Tczewa: prof. Ryszard Karczykowski, prof. Kazimierz Denek; aktorzy: Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Michał Milowicz, śpiewaczka Grażyna Brodzińska, prof. Tadeusz Linkner, politycy: Mieczysław Struk, czy Jacek Karnowski.” – podkreśla Małgorzata Mykowska, rzeczniczka tczewskiego ratusza.

Auto po VIP-ach do obejrzenia 29 maja

Mieszkańcy Tczewa oraz zainteresowani licytacją będą mieli okazję obejrzeć samochód na żywo przy Urzędzie Miejskim, Pl. Piłsudskiego 1 29 maja 2024 roku w godzinach 10:00 – 11:00.

Licytacja tego wyjątkowego pojazdu będzie niewątpliwie jednym z najciekawszych punktów programu festynu. Mieszkańcy Tczewa oraz goście będą mieli niepowtarzalną okazję nabyć kawałek historii miasta, który służył jego włodarzom i znanym osobistościom.

Nie przegapcie tej okazji! Przyjdźcie na Festyn Samorządowo-Komunalny i weźcie udział w licytacji, która zapowiada się niezwykle emocjonująco.

Czytaj też: Karnowski i Pobłocki muszą przeprosić i zapłacić 2,5 tys. zł na cel charytatywny

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.