Zarzuty dla znanej restauratorki za promowanie wina (FOTO: canva.com)

Zarzuty dla znanej restauratorki za promowanie wina

Podziel się ze znajomymi:

Warszawska prokuratura okręgowa postawiła przed sądem akt oskarżenia przeciwko znanej restauratorce, Magdalenie G., zarzucając jej promowanie wina na profilu na Facebooku. Informację potwierdził Polskiej Agencji Prasowej rzecznik prokuratury, prok. Szymon Banna.

Magdalena G., która jest cenioną postacią w branży gastronomicznej, nie przyznała się do zarzucanych czynów i złożyła wyjaśnienia. Jej profil w mediach społecznościowych, który śledzi ponad 1,5 miliona osób, stał się areną kontrowersji w związku z postami promującymi wino, co jest działaniem niezgodnym z ustawą o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Zgodnie z przepisami, jedynym napojem alkoholowym, który może być legalnie reklamowany, jest piwo.

Zarzuty dla znanej restauratorki

„Promocja napojów alkoholowych innych niż piwo jest surowo zakazana i grozi za to grzywna w wysokości od 10 do nawet 500 tysięcy złotych” – dodał prok. Banna.

Przypadek Magdaleny G. nie jest odosobniony. Na ławie oskarżonych o podobne przestępstwa znaleźli się także inni znani przedstawiciele świata show-biznesu. Wśród nich są aktorki i influencerki takie jak Joanna O.-K., Olga K., Tatiana M., czy Ewa M.-K. To pokazuje rosnącą uwagę organów ścigania na zjawisko nielegalnej reklamy alkoholu w mediach społecznościowych.

Zobacz też: Sondaż. Były premier faworytem do kandydatury na prezydenta

PAP/mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.