373 zł za taksówkę z Gdyni do Gdańska (FOTO: Facebook.com/canva.com)

373 zł za taksówkę z Gdyni do Gdańska

W piątkowy poranek, około godziny 8, pani Martyna musiała szybko dotrzeć do pracy na pilne wezwanie do pacjenta. Decydując się na taksówkę, sądziła, że będzie to najszybszy sposób, by przedostać się z Gdyni do Gdańska Nowego Portu. Jednak rzeczywistość okazała się dla niej zaskakująca i nieprzyjemna.

Martyna skorzystała z usług taksówki, którą prowadził pan Jerzy Bronk Marwicz, z numerem bocznym 449 oraz rejestracją GA 031FH. Po 24-kilometrowej podróży otrzymała rachunek na kwotę 373,00 PLN. Kwota ta była szokująca i daleko przewyższała oczekiwane koszty za taki dystans. W rezultacie, zamiast spokojnie rozpocząć swój dzień pracy, Martyna musiała zmierzyć się z nieprzyjemnym zaskoczeniem finansowym.

Zdjęcie z paragonem i opisem trafiło do mediów społecznościowych i wywołało ogromną falę komentarzy.

I właśnie dlatego coraz mniej ludzi korzysta z taksówek z postoju. Używając aplikacji z góry wiadomo ile będzie kosztował przejazd

– skomentował jeden z użytkoników.

Na paragonie wszystko wyszczególnione więc wygląda na to, że to żaden wałek. Cena faktycznie kosmiczna, dlatego nigdy nie korzystam z taksówek z postoju. Natomiast.. jeśli było to pilne wezwanie do pracy, zastanowiłabym się kogo ten paragon powinien obciążyć.

– dodaje inny internauta.

Załączamy paragon za ten przejazd, aby przestrzec innych.

373 zł za taksówkę z Gdyni do Gdańska (FOTO: Grażyna Buczek/Facebook.com)

Sprawa trudna do rozwiązania

Czy można coś zrobić w takiej sytuacji? Niestety, zdarzenia takie jak to mogą być trudne do rozwiązania, zwłaszcza jeśli chodzi o indywidualne usługi przewozowe. Warto jednak pamiętać o kilku ważnych kwestiach:

  1. Zgłaszanie Przypadków. Warto zgłaszać przypadki takich nieuzasadnionych opłat odpowiednim organom. W Polsce można zgłosić takie incydenty do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) oraz do lokalnych inspektoratów transportu drogowego.
  2. Porównywanie Cen. Zawsze warto przed podróżą sprawdzić orientacyjne ceny przejazdów taksówkami na danym dystansie – znajdują się one na naklejce na szybie, korzystać można też z aplikacji mobilnych lub stron internetowych oferujących takie informacje, albo sprawdzonych korporacji.
  3. Korzystanie z Aplikacji Mobilnych. Współczesne aplikacje do zamawiania przejazdów (takie jak Uber, Bolt czy FreeNow) często oferują stałe ceny za dany przejazd, co eliminuje ryzyko zaskakujących opłat.
  4. Sprawdzanie Licencji. Przed skorzystaniem z usług konkretnej taksówki warto upewnić się, że posiada ona wszystkie wymagane licencje i certyfikaty.

Martyna doświadczyła niemiłej sytuacji, która może spotkać każdego z nas. Warto być świadomym i ostrożnym przy wyborze usług przewozowych, aby uniknąć podobnych sytuacji. Ostrzegamy przed taksówką pana Jerzego Bronka Marwicza, aby inni pasażerowie nie musieli zmagać się z takimi nieprzyjemnymi niespodziankami.

Czytaj też: Nadchodzi reforma programu 800+

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Komentarze:

  1. A potem taryfiarze narzekają, ze tracą klientów. Kit im w oko. Unikam taksówek z postoju jak mogę, albo z góry ustalam cenę za przejazd.

  2. Niech mi państwo zapłaci złodziejski ZUS paliwo będzie po 5.19 ceny prądu będą najniższe w Europie sprawi że u dentysty żeby zrobić plombę nie będę potrzebował kredytu w banku to i z ceny będę mógł zejść

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.