Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz przebywa w delegacji - pomaga w kampanii Jackowi Sutrykowi w walce o reelekcję. (FOTO: Jacek Sutryk/X)

Aleksandra Dulkiewicz we Wrocławiu. Wspiera Jacka Sutryka

Aleksandra Dulkiewicz, nowo wybrana prezydent Gdańska, pojechała do Wrocławia, aby wesprzeć Jacka Sutryka przed drugą turą wyborów na prezydenta tego miasta.

Jacek Sutryk, który dotychczas pełnił funkcję prezydenta Wrocławia, zmierzy się w najbliższym głosowaniu z Izabelą Bodnar, po tym jak żaden z kandydatów nie zdobył ponad 50 proc. głosów w pierwszej turze.

Zwolennicy Sutryka liczą na to, że wizyta Dulkiewicz przyciągnie dodatkowe poparcie i pomoże utrzymać stanowisko dla obecnego prezydenta. Dulkiewicz, ciesząca się dużą popularnością jako skuteczna liderka Gdańska, jest postrzegana jako mocne wsparcie dla Sutryka, szczególnie w kontekście wyzwań, jakie stawia przed nim druga tura.

Czytaj też: Afera Collegium Humanum toczy Sutryka. Czy trafi do Gdańska?

Wyniki pierwszej tury wyborów we Wrocławiu

Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła wyniki głosowania po pierwszej turze. Oto jak przedstawiają się procenty zdobyte przez kandydatów:

  • Jacek Sutryk: 34,33%
  • Izabela Bodnar: 29,80%
  • Łukasz Kasztelowicz: 19,17%
  • Jerzy Michalak: 7,98%
  • Robert Grzechnik: 5,37%
  • Grzegorz Prigan: 3,35%

Jacek Sutryk i Izabela Bodnar będą rywalizować o stanowisko prezydenta Wrocławia w drugiej turze wyborów, co pokazuje, jak konkurencyjne i nieprzewidywalne może być to starcie.

Aleksandra Dulkiewicz wspiera Jacka Sutryka w walce o fotel prezydenta Wrocławia (FOTO: X/Jacek Sytryk).

Komentarze i oczekiwania

Wizyta Aleksandry Dulkiewicz we Wrocławiu jest interpretowana przez wielu jako znak solidarności między miastami i liderami o podobnych poglądach politycznych. To również próba skonsolidowania elektoratu lewicowego i centrowego wokół Sutryka, który będzie potrzebował szerszego poparcia, aby pokonać Bodnar.

Tymczasem, Izabela Bodnar, uzyskując silne poparcie w pierwszej turze, pokazała, że ma znaczące zaplecze i nie ustępuje w wyścigu. Jej kampania prawdopodobnie również nabierze tempa w nadchodzących tygodniach, co czyni nadchodzące wybory jednymi z najbardziej oczekiwanych w ostatnich latach we Wrocławiu.

Aleksandra Dulkiewicz w wyborach na prezydenta Gdańska uzyskała wynik dający jej reelekcję w pierwszej turze wyborów. II tura wyborów zaplanowana została na 21 kwietnia.

Zobacz też: Exit Poll. Aleksandra Dulkiewicz wygrywa w I turze