"Aparatczyk PO". Radna Płażyńska o marszałku Struku (FOTO: Natalia Nitek-Płażyńska/Facebook.com)

„Aparatczyk PO”. Radna Płażyńska o marszałku Struku

Mieczysław Struk został ponownie wybrany na marszałka województwa pomorskiego. Głosowanie było tajne, jednak po jego zakończeniu emocje pojawiły się na nowo, gdy radna Natalia Nitek-Płażyńska podzieliła się swoją zdecydowaną i krytyczną opinią na temat wyboru Struka.

W swojej wypowiedzi w mediach społecznościowych, radna Płażyńska jasno wyraziła swoje niezadowolenie z powodu reelekcji Struka, wskazując na jego długoletnie, negatywne, zdaniem radnej, działania na Pomorzu.

Głosowałam przeciwko właśnie dlatego, żeby pan Struk nie mógł powoływać się na jakiś rzekomy konsensus wokół swojej kandydatury i sposobu, w jaki rządzi od wielu lat na Pomorzu

– napisała.

Radna Płażyńska zarzuca Strukowi skrajnie upolitycznione rządy, brak szacunku dla opozycji oraz ścisłe podporządkowanie interesom Platformy Obywatelskiej.

Struk jest aparatczykiem Platformy realizującym katastrofalną linię polityczną swojej partii, a nie solidnym gospodarzem regionu, jak lubi się prezentować

– stwierdziła radna.

Czytaj też: Mieczysław Struk ponownie wybrany marszałkiem województwa

Płażyńska wytyka „umizgi wobec Rosjan”

Ponadto, Płażyńska wytyka Strukowi o długotrwałe „umizgi wobec Rosjan” i próby powstrzymania budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną. Zwraca również uwagę na niejasne działania osób z jego otoczenia w sprawie elektrowni atomowej w Choczewie.

Pomimo krytyki, Struk zyskał wsparcie, które umożliwiło mu ponowny wybór. Sam szef Platformy Obywatelskiej na Pomorzu podziękował zarówno swoim radnym, jak i tym z opozycji, którzy wstrzymali się od głosu, udzielając tym samym „kredytu zaufania”.

Płażyńska: nie popieram Struka

Nitek-Płażyńska jednoznacznie podkreśliła, że nie popiera Struka i jego działań: „Marszałek Struk dawno pokazał, kim tak naprawdę jest. Wobec tego nie zasługuje na żaden kredyt zaufania. Ode mnie go dziś nie dostał. Chcę, żeby to było całkowicie jasne.”

Kontrowersje wokół wyboru marszałka województwa pomorskiego pokazują głębokie podziały polityczne w regionie i zapowiadają dalsze zmagania na scenie lokalnej polityki.

Czytaj też: Obajtek o Płażyńskim: jest k***a przeraźliwie uczciwy

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.