Atak nożownika udaremniony podczas Marszu Milczenia w Warszawie (FOTO: X/canva.com)

Atak nożownika udaremniony podczas Marszu Milczenia w Warszawie

W piątek, 7 czerwca 2024 roku, w Warszawie odbył się Marsz Milczenia, zorganizowany przez Roberta Bąkiewicza. Wydarzenie miało na celu upamiętnienie żołnierza zamordowanego przez migranta na granicy polsko-białoruskiej oraz wyrażenie poparcia dla służb mundurowych broniących polskich granic.

Marsz rozpoczął się o godz. 21.00 przed Wojskowym Instytutem Medycznym, gdzie zmarł ranny wojskowy. Trasa prowadziła przez centrum miasta, aż do Grobu Nieznanego Żołnierza. Uczestnicy przynieśli ze sobą znicze, świece i flagi z kirem, aby oddać hołd poległemu oraz modlić się za jego duszę​.

Atak nożownika

Podczas marszu doszło do niebezpiecznego incydentu, kiedy policja udaremniła próbę ataku nożownika. Zatrzymany mężczyzna planował zaatakować jednego z organizatorów, Roberta Bąkiewicza, nożem o długości 25 cm.

Po zatrzymaniu napastnika, Bąkiewicz udał się na komisariat policji, aby złożyć zeznania​​. Atak nożownika szczęśliwie został udaremniony.

Poparcie dla służb

Marsz Milczenia był także okazją do wyrażenia poparcia dla polskich służb mundurowych, które według Bąkiewicza, działają w trudnych warunkach, broniąc granic kraju. Organizator marszu wielokrotnie podkreślał, że wydarzenie ma na celu upamiętnienie nie tylko poległego żołnierza, ale również wszystkich mundurowych, którzy każdego dnia ryzykują swoje życie dla bezpieczeństwa kraju.

Czytaj też: Marsz Milczenia przejdzie ulicami Warszawy

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.