Będzie kolejny protest rolników. Podano datę (FOTO: canva.com)

Będzie kolejny protest rolników. Podano datę

Podziel się ze znajomymi:

W Polsce będzie kolejny protest rolników, który odbędzie się w środę, 20 marca. Decyzję o organizacji demonstracji ogłosił Stanisław Barna, rolnik z województwa zachodniopomorskiego, który wyraził swoje rozczarowanie postawą rządu wobec ich postulatów.

Barna podkreślił, że rolnicy nie otrzymali satysfakcjonujących odpowiedzi na swoje żądania, co skłania ich do kontynuowania protestów. „Nie dostaliśmy tutaj dzisiaj niczego, co zaspokoiłoby nasze potrzeby (…), dlatego teraz apelujemy ostro – będziemy na barykadach i kontynuujemy protest” – wyjaśnił rolnik dzie dziennikarza Polskiego Radia.

Planowana manifestacja ma objąć całą Polskę, obejmując każdą gminę i powiat. Protestujący zamierzają być aktywni od godziny siódmej do dziewiętnastej, co pokazuje ich determinację w dążeniu do zmian.

„Nie pozostaje nam nic innego” – podsumował Barna. Na razie nie wiadomo jak będzie wyglądał protest.

Czytaj też: Finanse posłów Polski 2050 zaskakują. Przykład Agnieszki Buczyńskiej

Protest rolników, a rząd Donalda Tuska nie słucha ludzi wsi

Rolnicy wyrażają swoje rozgoryczenie postawą rządu w kwestiach dotyczących ich branży. Wielokrotnie podkreślali konieczność uwzględnienia ich potrzeb i problemów w decyzjach politycznych, jednakże ich apel nie spotkał się dotąd z należytym odzewem.

Zgromadzenie rolników planowane na 20 marca staje się kolejnym głosem protestu wobec sytuacji w sektorze rolnym. Determinacja i jedność w działaniu pokazują, że są gotowi walczyć o swoje prawa i godność.

Ostateczna decyzja o kontynuacji protestu została podjęta, aby zwrócić uwagę opinii publicznej oraz rządu na trudną sytuację rolników i pilną potrzebę zmian. Czas pokaże, czy ich wysiłki przyniosą oczekiwane rezultaty.

Rolnicy protestują przeciwko niskim cenom skupu ich produktów, wysokim kosztom produkcji, braku wsparcia ze strony rządu, korupcji w sektorze rolniczym, a także przeciwko wprowadzanym reformom rolnym, które mogą negatywnie wpływać na ich dochody i działalność. Ostatnio także kwestie związane z unijną polityką rolno-spożywczą i zrównoważonym rozwojem stały się powodem protestów rolników w Polsce.

Zobacz też: Zarobki w cieniu władzy. Burmistrz Pruszcza Gdańskiego pod lupą

Polskie Radio/mn

Protest rolników w Gdańsku.
Jakie jest Twoje wrażenie?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0