Brak miejsc parkingowych na ulicy Ogarnej w Gdańsku (FOTO: Wacław czytelnik wbijamszpile.pl)

Brak miejsc parkingowych na ulicy Ogarnej w Gdańsku

Podziel się ze znajomymi:

Niedawno oddany fragment ulicy Ogarnej w Gdańsku, który jest częścią większego projektu rewaloryzacji, stał się źródłem frustracji dla mieszkańców Śródmieścia. Choć przebudowa miała na celu odnowienie tej historycznej części miasta, rzeczywistość dla mieszkańców okazała się daleka od oczekiwań. Głównym problemem jest brak miejsc parkingowych, co skutkuje chaotycznym parkowaniem i utrudnieniami dla osób niepełnosprawnych.

Frustracja Mieszkańców

Nie mamy gdzie zaparkować. Zakazy zatrzymywania są wszędzie, a miejsc dla niepełnosprawnych brak. Ludzie parkują gdzie popadnie, bo nie mają innego wyjścia

– mówi pan Wacław, mieszkaniec ulicy Ogarnej.

Problemy z parkowaniem to jednak tylko wierzchołek góry lodowej. Wprowadzone zakazy zatrzymywania i brak wyznaczonych miejsc postojowych sprawiają, że codzienne życie mieszkańców staje się coraz bardziej skomplikowane. Osoby starsze i niepełnosprawne są szczególnie dotknięte tą sytuacją, gdyż nie mają zapewnionych odpowiednich miejsc do parkowania blisko swoich domów.

Wyjaśnienia Inwestora

Według Anety Niezgody z Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, problem ten ma zostać wkrótce rozwiązany.

Obecnie trwa uzgadnianie projektu docelowej organizacji ruchu. Zgodnie z założeniami na ul. Ogarnej pojawią się zarówno słupki, jak i wyznaczone miejsca postojowe

– zapewnia Niezgoda.

Trwające prace na ulicy Ogarnej i ich cel

Ulica Ogarna w Gdańsku przechodzi kompleksową przebudowę, która obejmuje odcinek od Krowiej Bramy aż do ulicy Garbary. Projekt ten, realizowany przez Dyrekcję Rozbudowy Miasta Gdańska oraz spółkę Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna, ma na celu odnowienie tej historycznej przestrzeni z nawiązaniem do jej dawnych korzeni.

Nowa wizja ulicy Ogarnej obejmuje instalację stylizowanego oświetlenia oraz ustawienie ławek, które mają zwiększyć komfort i estetykę tej zabytkowej części miasta. Jezdnia zostanie pokryta starobrukiem, co ma podkreślić historyczny charakter ulicy, podczas gdy chodniki zostaną wyłożone płytką betonową dla zapewnienia trwałości i funkcjonalności.

Modernizacja Infrastruktury

W ramach przebudowy, modernizacji ulegną również infrastrukturalne podstawy ulicy. Zostanie wprowadzone nowe odwodnienie, a także przebudowane zostaną kluczowe sieci podziemne, w tym sieć wodociągowa oraz kanalizacja deszczowa. Te zmiany mają na celu nie tylko poprawę estetyki, ale także funkcjonalności i bezpieczeństwa dla mieszkańców oraz odwiedzających.

Przyszłość ulicy Ogarnej

Prace są częścią szerszego programu „Rewaloryzacja ulic Głównego Miasta”, który ma na celu odnowienie i ochronę zabytkowego serca Gdańska. Dzięki temu projektowi ulica Ogarna ma szansę stać się nie tylko przestrzenią zgodną z najnowszymi standardami miejskimi. Również będzie ona miejscem, które kontynuuje swoją historyczną opowieść w nowoczesnej odsłonie.

Obecny stan prac

Obecnie prace zostały zrealizowane na odcinku pomiędzy ulicami Powroźniczą a Mieszczańską. Dalej w kierunku ulicy Pocztowej trwają prace ziemne przy instalacjach. Odcinek ul. Ogarnej, od ul. Słodowników do ul. Zbytki, jest nadal wyłączony z ruchu pojazdów. Zamknięte zostało również skrzyżowanie ulicy Ogarnej z ulicami Zbytki i Pocztową. Dojazd do ul. Pocztowej jest możliwy od ul. Bogusławskiego i ul. Ogarnej. Dojścia piesze zostały zachowane. Taka organizacja ruchu utrzyma się co najmniej do połowy lipca.

Choć obecna sytuacja jest trudna, mieszkańcy Śródmieścia Gdańska mają nadzieję, że po zakończeniu wszystkich prac, ulica Ogarna stanie się przestrzenią zarówno estetyczną, jak i funkcjonalną. Z niecierpliwością czekają na wprowadzenie docelowej organizacji ruchu, która ma przynieść ulgę i poprawić codzienne życie w tej historycznej części miasta.

Czytaj też: Trwają prace przy przebudowie ulicy Ogarnej w Gdańsku [ZDJĘCIA]

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.