Egzaminy ósmoklasisty 2024. Czas na sprawdzian wiedzy (FOTO: cnava.com)

Egzaminy ósmoklasisty 2024. Czas na sprawdzian wiedzy

Podziel się ze znajomymi:

Rozpoczęły się długo wyczekiwane egzaminy ósmoklasisty! Dziś uczniowie zmierzą się z językiem polskim, jutro z matematyką, a w czwartek czeka ich test z języka obcego nowożytnego. W województwie pomorskim ponad 15 tysięcy uczniów przystąpi do tego ważnego sprawdzianu. Życzymy im połamania pióra!

Egzaminy ósmoklasisty 2024 w Polsce

W całym kraju do egzaminów przystąpi łącznie 214 500 ósmoklasistów z ponad 11 190 szkół. Do tego dochodzi ponad 11 600 uczniów będących obywatelami Ukrainy, uczących się w około 3 400 polskich szkołach. To ogromne przedsięwzięcie logistyczne i edukacyjne.

Harmonogram Egzaminów

Egzaminy odbywają się zgodnie z harmonogramem:

  • Wtorek, 14 maja: Język polski, godz. 9:00, czas trwania: 120 minut
  • Środa, 15 maja: Matematyka, godz. 9:00, czas trwania: 100 minut
  • Czwartek, 16 maja: Język obcy nowożytny, godz. 9:00, czas trwania: 90 minut

Dla uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków, czas pracy z poszczególnymi arkuszami może zostać przedłużony o:

  • 60 minut w przypadku języka polskiego,
  • 50 minut w przypadku matematyki,
  • 45 minut w przypadku języka obcego nowożytnego.

Kiedy poznamy wyniki?

Uczniowie poznają wyniki egzaminu do 3 lipca br. Arkusze egzaminacyjne będą publikowane na stronach internetowych Centralnej Komisji Egzaminacyjnej oraz okręgowych komisji egzaminacyjnych każdego dnia egzaminu około godziny 13:00. Więcej informacji można znaleźć na stronie: cke.gov.pl.

Atmosfera pełna oczekiwań

Dla wielu uczniów jest to pierwszy tak poważny egzamin w ich życiu. Jest to czas nie tylko wytężonej pracy, ale i dużych emocji.

To ważny moment w naszym życiu. Mamy nadzieję, że dobrze sobie poradzimy i uzyskamy wyniki, które pozwolą nam kontynuować naukę w wybranych szkołach średnich

– mówi Zosia, uczennica ósmej klasy szkoły podstawowej na Siedlcach w Gdańsku.

Rodzice i nauczyciele również mocno trzymają kciuki za swoich podopiecznych, wspierając ich w tych kluczowych dniach.

Życzenia dla ósmoklasistów

Z okazji rozpoczęcia egzaminów życzymy wszystkim ósmoklasistom powodzenia i połamania pióra! Niech te trzy dni będą dla Was okazją do pokazania swojej wiedzy i umiejętności. Pamiętajcie, że najważniejsze jest podejście i determinacja. Trzymamy za Was kciuki!

Czytaj też: Egzamin ósmoklasisty 2024. Informacje, daty i wymagania dla uczniów

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.