Kandydat na prezydenta Tczewa: poseł PiS powinien dostać z liścia (FOTO: Facebook/Kazimierz Smoliński/Iwona Ochocka/canva.com)

Kandydat na prezydenta Tczewa: poseł PiS powinien dostać z liścia

Portal wbijamszpile.pl postanowił ujawnić dyskusję, w której pojawiły się sformułowania bardzo niepokojące. Można uznać je za groźby karalne. To skłoniło nas do napisania artykułu z myślą, że zwrócą na niego uwagę organy ścigania – policja i prokuratura. Iwona Ochocka, lewicowa działaczka, kandydat na prezydenta Tczewa przekonuje, że powinno zaatakować się fizycznie posła PiS Kazimierza Smolińskiego.

W duchu odpowiedzialnego dziennikarstwa i z troską o dobro wspólne, pragniemy przybliżyć ten temat, analizując dostępne nam informacje i kontekst sytuacji. Naszym celem jest nie tylko rzetelne informowanie społeczeństwa, ale również przyczynianie się do kultury dialogu, w której dla agresji i gróźb nie ma miejsca.

Wracają taśmy Beaty Maciejewskiej. Latem 2023 ujawniono w mediach, że posłanka była nagrywana. PolskieRadio24.pl ustaliło w rozmowie z poseł Beatą Maciejewską, że chodzi o około 36 godzin nagrań skompilowanych do blisko 28 minut. Osobą, która nagrywała, był jej asystent, który od wielu miesięcy nie jest już pracownikiem biura poselskiego. Z taśm ma wynikać m.in., że Maciejewska miała problemy w fundacji „Przestrzeganie Dialogu” w niewybredny sposób mówiła także o niektórych swoich kolegach. Chodzi m.in. o Roberta Biedronia i Włodzimierza Czarzastego.

Niebywałe nagranie. Kandydat na prezydenta Tczewa

Z portalem wbijamszpile.pl skontaktował się były pracownik dawnej poseł Beaty Maciejewskiej. Mowa tu o Mariuszu Klepczyńskim, który postanowił nam ujawnić dalszą część rozmów z posłanką. Mocno zaniepokoiły one portal.

Działając w interesie mieszkańców Tczewa, chciałbym podzielić się materiałami dotyczącymi Pani Iwony Ochockiej, kandydującej na urząd Prezydenta Miasta Tczew, oraz Pana Emila Ochockiego, który pełni funkcję pełnomocnika finansowego Komitetu Wyborczego Wyborców „Wspólnie dla Tczewa” z którego to komitetu Pani Ochocka kandyduje na wspomniane stanowisko

– mówi dla wbijamszpile.pl były pracownik Beaty Maciejewskiej, Mariusz Klepczyński.

Jednym z aspektów, który budzi moje szczególne zastrzeżenia, są doniesienia dotyczące podejścia do rozwiązywania konfliktów. Opierając się na dostępnym nagraniu, można odnieść wrażenie, że preferowane metody mogą nie sprzyjać budowaniu atmosfery wzajemnego szacunku i zrozumienia, lecz skłaniać się ku bardziej konfrontacyjnym rozwiązaniom. Taka postawa wydaje się być w sprzeczności z wartościami, jakie ma symbolizować tęczowa flaga, będąca dla wielu znakiem inkluzywności i poszanowania dla różnorodności.

– dodaje Mariusz Klepczyński.

Klepczyński podkreśla, że jego doświadczenia w pracy z Iwoną Ochocką w ramach Nowej Lewicy również skłaniają mnie do refleksji nad stylem pracy, który czasami może wydawać się problematyczny w kontekście promowania otwartego i zdrowego środowiska politycznego.

Zobacz także: Czy Most Stągiewny w Gdańsku zablokuje dostęp do mariny?

Co jest na nagraniu?

Nagranie, które dotarło do wbijamszpile.pl to rozmowa Mariusza Klepczyńskiego z Beatą Maciejewską. Pada w nich informacja o planowanych działaniach – próby pobicia – przez Iwonę Ochocką i niejakiego Emila wobec posła PiS, Kazimierza Smolińskiego, który pochodzi z Tczewa. Poniżej zamieszczamy nagranie i transkrypcję.

Jeszcze ta Iwona Ochocka. Gadałam z nią chwilę. Ona chyba widzi, że OSK (Ogólnopolski Strajk Kobiet przyp. red.) niszczy Lewicę i jest po naszej stronie. Co jest dla mnie trochę zaskoczeniem, bo wydawało mi się, że będzie inaczej, ale nie jest inaczej.

Chwilę z nią gadałam. To była dość dobra rozmowa. No co jest dosyć fajne, że to jakoś tam wyszło. Wydaje mi się, że ona też coś takiego. Oni są trochę szalonymi ludźmi, nie? Bo ja mówię. Ona do mnie mówi, że jak ten koleś przestanie być posłem, ten Smoliński, to Emil chce mu dać w mordę. I on chce – hahaha.

No wiesz, może nie tak, że żeby być jakoś tam no po prostu w twarz mu tylko tak wiesz, z płaskiej. Wiesz, ale no po prostu oni mają już to obcykane. Jak Emil k***a popełni przestępstwo te, to jest to. Oni są szaleni, k***a kompletnie.

No i ona się z tym zgadza, bo jak on musi, ona mówi tak, że on nie cierpi gościa. Czyli po prostu Emil musi. No to po prostu Iwona jest pełna zrozumienia, że on musi po prostu pobić byłego posła.

– mówi na nagraniach była poseł Beata Maciejewska.

Iwona Ochocka potwierdza. Smoliński nie komentuje

Kim jest Emil? Chodzi o Emila Jacka Ochockiego, dzisiaj pełnomocnik finansowy Komitetu Wyborczego Wyborców „Wspólnie dla Tczewa”.

Portal wbijamszpile.pl skontaktował się Komitetem Wyborczym Wyborców „Wspólnie dla Tczewa”. Telefon odebrała kandydatka na prezydenta Iwona Ochocka. Zapytaliśmy ją, czy to jest prawda zamierza wymierzyć cios posłowi „z płaskiej”. Spodziewaliśmy się dementi słów Maciejewskiej z nagrania z ust Ochockiej. Stało się jednak inaczej.

Poseł Smoliński powinien dostać z liścia. Posłowi Smolińskiemu się to należy za to co nam zrobił. Spotkamy się z nim w sądzie. To nie jest moment, aby o tym rozmawiać

– mówi dla wbijamszpile.pl Iwona Ochocka, kandydatka na prezydenta Tczewa.

Iwona Ochocka to nauczycielka

Iwona Ochocka to nauczycielka, polonistka, działaczka „Wiosny” i organizatorka manifestacji. Maszerowała w obronie ofiar pedofilii w Elblągu i współorganizowała w Gdańsku pokaz filmu braci Sekielskich na ścianie domu arcybiskupa Głódzia. Aktywnie wspierała też młodzież LGBT — na marszach równości w Białymstoku czy Płocku.

Iwona Ochocka podpadła władzy z PiS za udział w Strajku Kobiet. Jej mąż miał stracić pracę w Lotosie, a jej groził zakaz wykonywania zawodu. We wtorek dyrektorka szkoły w Tczewie składała w Gdańsku wyjaśnienia rzecznikowi dyscyplinarnemu. Przed budynkiem odbyła się manifestacja.

Poseł Smoliński nie komentuje sprawy.

Czytaj też: Fryzura Aleksandry Dulkiewicz za pieniądze podatników

Maciej Naskręt