Katarzyna Kotula poprowadzi Lewicę do Parlamentu UE (FOTO: Katarzyna Kotula/Facebook.com)

Katarzyna Kotula poprowadzi Lewicę do Parlamentu UE

Podziel się ze znajomymi:

W sobotę, podczas posiedzenia Rady Krajowej Nowej Lewicy w Warszawie, Katarzyna Kotula, posłanka z Gdańska i obecna minister ds. równości, została wybrana na szefową sztabu wyborczego partii w nadchodzących wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Ogłoszenie to zbiegło się z zamknięciem rozdziału dotyczącego niedawnych wyborów samorządowych, co, jak podkreśla liderka, stanowi impuls do wyciągnięcia wniosków i mobilizacji sił przed nowym wyzwaniem.

„Jesteśmy gotowi do wyborów, wchodzimy z nową energią,” zapowiedział Włodzimierz Czarzasty, współprzewodniczący Nowej Lewicy.

Katarzyna Kotula podkreśla, że kluczowym zadaniem Lewicy będzie zmobilizowanie młodych wyborców, którzy mogli poczuć zniechęcenie po ostatnich wyborach. Swoje zaangażowanie podsumowuje stwierdzeniem, że Lewica „zawsze była o zmianie, przyszłości i o tym, żeby ludziom żyło się lepiej”. Te wartości mają być również kluczowymi punktami nadchodzącej kampanii do Parlamentu Europejskiego.

Katarzyna Kotula przejmuje stery

Strategia komunikacyjna partii również przejdzie odświeżenie. Joanna Scheuring-Wielgus, wiceminister kultury, odpowiedzialna będzie za nową, dynamiczną kampanię komunikacyjną Lewicy.

„Poprowadzi ona naszą nową, odświeżoną, pełną energii kampanię komunikacyjną,” zaznacza Robert Biedroń, europoseł i współprzewodniczący partii. Lewica planuje wkrótce przedstawić konkretne punkty swojej kampanii i rozpocząć zbiórkę podpisów na terenie całej Polski.

Kongres i Wizja na przyszłość

Podczas zapowiedzianego na 27 kwietnia kongresu Lewicy, partia przedstawi oficjalnie swoich kandydatów i kandydatki do Parlamentu Europejskiego. Biedroń podkreśla, że hasłem przewodnim kampanii będzie 20-lecie obecności Polski w Unii Europejskiej i dążenie do Europy, która stanowi gwarant bezpieczeństwa i odpowiedź na liczne problemy mieszkańców kontynentu.

Z Katarzyną Kotulą na czele, Lewica ma nadzieję nie tylko skonsolidować swoje szeregi, ale i przyciągnąć nowych wyborców, gotowych wspierać idee zmiany na lepsze zarówno w Polsce, jak i całej Unii Europejskiej.

Czytaj też: Trzecia Droga poparła KO w Gdańsku. Polityk od Hołowni: „to jest nadużycie”

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.