Kontrowersyjna wpłata Antoniny Adamowicz na konto PO (FOTO: Magdalena Adamowicz/Facebook)

Kontrowersyjna wpłata Antoniny Adamowicz na konto PO

Antonina Adamowicz, córka europosłanki Magdaleny Adamowicz i zmarłego tragicznie prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza, dokonała wpłaty 20 tys. zł na konto Platformy Obywatelskiej. Choć jest to znaczący gest wsparcia politycznego, wpłata Antoniny Adamowicz budzi mieszane uczucia w kontekście przeszłości jej rodziny, jak i publicznych zarzutów formułowanych przez ludzi PO pod adresem Pawła Adamowicza.

Antonina Adamowicz, urodzona w 2003 roku, aktualnie studiuje na University of Amsterdam w Holandii. Jej wpłata na rzecz Platformy Obywatelskiej to imponujący krok, zwłaszcza biorąc pod uwagę jej młody wiek. Jest to wyraz dojrzałości politycznej i chęci zaangażowania się w życie publiczne. Jednak w kontekście kontrowersji wokół jej rodziny, działanie to nie jest jednoznacznie pozytywne.

Magdalena Adamowicz w Parlamencie Europejskim

Matka Antoniny, Magdalena Adamowicz, niedawno dostała się do Parlamentu Europejskiego z ramienia Platformy Obywatelskiej, reprezentując Pomorze. Jej sukces wyborczy 9 czerwca pokazuje, że polityczne zaangażowanie jest mocno zakorzenione w rodzinie Adamowiczów. Magdalena wyjechała do Brukseli wraz z młodszą córką, co świadczy o ich bliskim związku i wspólnych aspiracjach.

Cienie przeszłości Pawła Adamowicza

Zmarły prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz, był obiektem licznych oskarżeń o konflikt interesów i niejasne operacje finansowe. Jarosław Wałęsa w jednej z wypowiedzi zauważył, że istnieje zagrożenie, iż Adamowicz mógłby trafić do więzienia za swoje działania.

Wałęsa podkreślił, że Adamowicz powinien tłumaczyć się przed sądem z licznych zarzutów, w tym z tajemniczych walizek pełnych pieniędzy.

Na pytanie o to, czy Adamowicz może trafić do więzienia, Wałęsa odpowiada, że „istnieje takie zagrożenie”.

To Paweł niech się ze wszystkiego tłumaczy przed sądem. Z walizki pełnej pieniędzy przywiezionej przez dziadka żony itp. Nie jestem jego adwokatem

– podkreślał w 2018 roku Jarosław Wałęsa.

Konflikt interesów i zarzuty

Paweł Adamowicz był oskarżany o posiadanie akcji firmy deweloperskiej, podczas gdy zarządzał miastem, w którym ta firma prowadziła swoje interesy.

Wałęsa podniósł kwestię, że prezydent podejmujący decyzje administracyjne wpływające na rozwój i zyski spółki, w której ma udziały, jest w jawnym konflikcie interesów. Takie działania budzą poważne wątpliwości etyczne.

Nawet na chłopski rozum nie trzeba się długo zastanawiać, czy ktoś, kto ma akcje firmy deweloperskiej i jednocześnie zarządza miastem, w którym ten podmiot dużo buduje, dopuszcza się konfliktu interesów, czy nie? Jeśli prezydent podejmuje decyzje administracyjne, które mają wpływ na rozwój i zyski jakiejś spółki, a jednocześnie ma akcje tej spółki, to jest to konflikt interesów

– kontynuował wątek Wałęsa.

Kontrowersyjna Wpłata Antoniny

Antonina Adamowicz, pomimo młodego wieku, zdecydowała się na znaczący krok, wpłacając 20 tys. zł na konto Platformy Obywatelskiej mimo tak szkalujących słów pod adresem jej ojca.

Jej działanie jest postrzegane może być przez wielu jako kontrowersyjne, biorąc pod uwagę trudną przeszłość jej ojca. Gest Antoniny budzi pytania o etykę i motywacje, stając się kolejnym rozdziałem w skomplikowanej historii rodziny Adamowiczów.

Czytaj też: Ordynarny retusz Magdaleny Adamowicz

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!