Mieszkańcy Przeróbki nie chcą schroniska dla bezdomnych. Wywiesili bannery (FOTO: wbijamszpile.pl)

Mieszkańcy Przeróbki nie chcą schroniska dla bezdomnych. Wywiesili bannery

Podziel się ze znajomymi:

Były głosy niezadowolenia, podpisy, a teraz przyszła pora na kampanię bannerową – rośnie sprzeciw wobec planowanej lokalizacji schroniska dla osób pozostających w kryzysie bezdomności na gdańskiej Przeróbce.

Mieszkańcy gdańskiej Przeróbki wywiesili bannery w ważnych miejscach dzielnicy, by wrazić swój głęboki sprzeciw wobec planów miasta dotyczących budowy schroniska dla osób pozostających w kryzysie bezdomności.

Pod petycją przeciwko budowie podpisało się ponad 1000 osób. Ten „ośrodek” miasto chciało wybudować bez wiedzy mieszkańców a jak mawiał klasyk: nic o nas bez nas. Dodatkowo chcą to postawić pomiędzy przedszkolem a szkołą podstawową. A patrząc nawet od strony osób bezdomnych chcą budowy pomiędzy torami kolejowymi a nie wyobrażam sobie żeby w takich warunkach mogły przebywać osoby chore

– mówi Paweł Galusik, mieszkaniec Przeróbki, który zaangażował się protest.
Mieszkańcy Przeróbki nie chcą schroniska dla bezdomnych. Wywiesili bannery (FOTO: wbijamszpile.pl)
Mieszkańcy Przeróbki nie chcą schroniska dla bezdomnych. Wywiesili bannery (FOTO: wbijamszpile.pl)

Przyjdź na spotkanie z władzami Gdańska

Zgodnie z zaprezentowanymi planami, schronisko miałoby być trzykondygnacyjnym budynkiem, zlokalizowanym w bliskim sąsiedztwie szkoły, przedszkola oraz już istniejącego zakładu karnego. Decyzja o budowie została podjęta bez wcześniejszych konsultacji z mieszkańcami i Radą Dzielnicy, co dodatkowo potęguje poczucie pominięcia i niezgody.

We wtorek o godz. 17 ma się odbyć spotkanie zastępcy prezydent Gdańska, Moniki Chabior z mieszkańcami. Spotkanie ma być w formie spaceru – sprzed budynku Kolejarz do międzytorza, gdzie ma powstać schronisko.

Przeróbka, będąc jedną z mniejszych dzielnic Gdańska z populacją około 3500 osób, gdzie obszar mieszkalny nie przekracza 15 proc. całkowitej powierzchni, stanowiła dotychczas w miarę ustabilizowane miejsce do życia. Mieszkańcy podkreślają, że proponowana lokalizacja schroniska stoi w sprzeczności z przyjętą strategią rozwoju miasta Gdańsk 2030 Plus, która zakłada wsparcie inicjatyw w dzielnicy.

Czytaj też: NZOZ Stogi odpowiada na kolejki do laboratorium: nie zostawiamy pacjentów