Nożownik zastrzelony przez policję podczas Euro 2024 (FOTO: canva.com)

Nożownik zastrzelony przez policję podczas Euro 2024

W dramatycznym zdarzeniu, które miało miejsce w landzie Saksonia-Anhalt w środkowych Niemczech, policja zastrzeliła 27-letniego nożownika, który zaatakował grupę osób oglądających mecz piłkarski Euro 2024. Incydent miał miejsce w miejscowości Wolmirstedt – napastnik zaatakował uczestników prywatnej imprezy.

Podczas gdy grupa osób wspólnie oglądała mecz Niemcy-Szkocja, 27-letni mężczyzna uzbrojony w nóż zaatakował obecnych, ciężko raniąc trzy osoby. Na miejscu szybko zjawiły się służby, które po przybyciu zostały również zaatakowane przez napastnika. W obronie własnej, funkcjonariusze zmuszeni byli zastrzelić napastnika.

Śledztwo w sprawie

Co ciekawe, w trakcie przeszukania miejsca zdarzenia, śledczy odkryli ciało jeszcze jednej ofiary, którą również był Afgańczyk, podobnie jak napastnik. Obecnie trwają intensywne dochodzenia mające na celu wyjaśnienie wszystkich okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Ze wstepnych ustaleń wynika, że atak nie miał podłoża politycznego ani religijnego.

Zobacz także: Mannheim. Zabójca policjanta nielegalnie przebywał w Niemczech

Prewencja przed Euro 2024: zatrzymanie na Lotnisku

W kontekście nadchodzących mistrzostw Europy w piłce nożnej, niemiecka policja prowadzi intensywne działania prewencyjne. Przykładem tego jest niedawne zatrzymanie na lotnisku Kolonia/Bonn mężczyzny podejrzanego o wspieranie Państwa Islamskiego.

Podejrzany, który zgłosił się do pracy w ochronie strefy kibica, został oskarżony o przekazanie 1700 dolarów na konto terrorystycznej organizacji, która jest odpowiedzialna za liczne zamachy na całym świecie.

Czytaj też: Euro 2024 – tabele poszczególnych grup

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!