Opłaty za wstęp na molo w Sopocie. Ile to kosztuje? (FOTO: canva.com)

Opłaty za wstęp na molo w Sopocie. Ile to kosztuje?

Podziel się ze znajomymi:

Od najbliższego piątku, 12 kwietnia, odwiedzający Sopot będą musieli płacić za wstęp na molo. Wejście będzie płatne od godziny 8 do 20 aż do końca września, z wydłużonymi godzinami w wybrane dni wiosenne.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, opłata za wstęp będzie pobierana siedem dni w tygodniu. Od 12 kwietnia do 30 września, biletowanie będzie miało miejsce między 8 a 20. Wyjątkiem są piątki i soboty od 1 maja do 21 czerwca, kiedy to bilety będą obowiązywać do godziny 22:00. Z kolei w okresie letnim, od 22 czerwca do 31 sierpnia, molo będzie płatne przez całą dobę.

Ceny biletów nie uległy zmianie w porównaniu do ubiegłego roku. Bilet normalny kosztuje 10 zł, a ulgowy 5 zł. Dostępne są również bilety rodzinne oraz grupowe, które umożliwiają korzystniejsze warunki dla większych grup odwiedzających.

Udogodnienia dla mieszkańców i turystów

Mieszkańcy Sopotu, posiadający Kartę Sopocką, będą mogli nadal korzystać z mola bezpłatnie. Magdalena Czarzyńska-Jachim, prezydent Sopotu, podkreśliła konieczność przedłużenia Pakietu Mieszkańca, który traci ważność 31 maja. Karta Sopocka oferuje także nowe funkcjonalności, w tym konkurs punktowy umożliwiający korzystanie z zniżek i bonusów.

Turyści, którzy zapłacili opłatę uzdrowiskową, mają możliwość skorzystania z Karty Turysty, zapewniającej 20 proc. zniżkę na bilety wstępu.

Zobacz też: NZOZ Stogi odpowiada na kolejki do laboratorium: nie zostawiamy pacjentów

Celem zachęta do odwiedzin

Grażyna Dobrzyńska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, wyraziła nadzieję, że stałe ceny biletów zachęcą odwiedzających do spacerów po najdłuższym drewnianym molo w Europie. Zarówno mieszkańcy, jak i turyści mają możliwość korzystania z licznych udogodnień, które mają na celu umilić czas spędzony w Sopocie.

Takie zmiany są krokiem w stronę zrównoważonego zarządzania przestrzenią turystyczną miasta, zapewniając jednocześnie fundusze na utrzymanie i rozwój mola, które jest jedną z głównych atrakcji tego nadmorskiego kurortu.

Czytaj też: Magdalena Czarzyńska-Jachim i powiązania z Collegium Humanum

mn