PiS chce obciąć pensję Aleksandrze Dulkiewicz. Padła propozycja (FOTO: Facebook/Aleksandra Dulkiewicz)

PiS chciał obciąć pensję Aleksandrze Dulkiewicz. Padła propozycja

W ostatnich dniach Klub Wszystko dla Gdańska (WdG) złożył projekt uchwały, zgodnie z którym Prezydent Gdańska, Aleksandra Dulkiewicz miałaby otrzymywać maksymalne możliwe wynagrodzenie przewidziane przez ustawę i rozporządzenie. Spotkało się to z oporem ze strony radnych Prawa i Sprawiedliwości (PiS).

Aktualizacja….

Radni PiS nie zdołali do swojego pomysły przekonać większości. Prezydent Gdańska utrzymała swoją najwyższą z możliwych pensji.


Radni PiS zaproponowali poprawkę, która ustala wynagrodzenie zasadnicze Prezydent Gdańska na poziomie 80 proc. maksymalnego, pozostawiając jednocześnie dodatki na dotychczasowym poziomie. Argumentują to trudną sytuacją budżetową miasta oraz potrzebą bardziej racjonalnego zarządzania środkami publicznymi. Reasumując, radni PiS chcą obciąć pensję prezydent.

W debacie przytoczono przykłady z Gdyni i Warszawy, gdzie wynagrodzenia prezydentów zostały obniżone. W Gdyni radni niedawno obniżyli wynagrodzenie Prezydent Kosiorek, a w Warszawie Prezydent zarabia mniej, niż przewiduje propozycja WdG dla Prezydent Dulkiewicz.

Czytaj też: Powraca „republika deweloperów” w kampanii wyborczej

Uzasadnienie propozycji: obciąć pensję

Radni PiS podkreślają, że prezydent Dulkiewicz, zamiast poświęcać cały czas na obowiązki służbowe, prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Gdańskim i wyjeżdża do Brukseli na posiedzenia Komitetu Regionów. W związku z tym nie widzą podstaw do przyznania jej maksymalnego wynagrodzenia.

PiS liczy na zdobycie większości w Radzie Miasta dla swojej poprawki, apelując do radnych o odpowiedzialne podejście do finansów miasta i adekwatne wynagradzanie prezydenta Gdańska.

Przewodnicząca klubu radnych WdG, Katarzyna Czerniewska w rozmowie z portalem wbijamszpile.pl powiedziała:

Ta uchwała to czysto techniczna czynność. Działanie jest podobne do tego sprzed paru lat. Nie ma tu nic nadzwyczajnego.

Test dla radnych miasta

Debata nad wynagrodzeniem Prezydent Gdańska staje się testem dla radnych miasta, czy postawią na racjonalność i oszczędność, czy na maksymalne wynagrodzenia dla najwyższych urzędników. Ostateczna decyzja zależy teraz od wyników głosowania w Radzie Miasta.

Czytaj też: Seria pożarów w Gdańsku. Przypadek czy inwestycje?

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Komentarze:

  1. Wbijcie sobie tę szpile w czoło. PiS nie daje zgody na podwyżkę, a nie zabiera. Jej się to po prostu nie należy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.