Płonie hałda na wysypisku śmieci pod Gdańskiem(FOTO: googlemaps.com)

Płonęła hałda na wysypisku śmieci pod Gdańskiem

W Ostrowitem w powiecie gdańskim doszło do pożaru na wysypisku śmieci. Pożar objął hałdę o wymiarach 100 metrów na 100 metrów, co powodowało duże zadymienie w okolicy. Sytuacja jest szczególnie niebezpieczna ze względu na bliskość zabudowań mieszkalnych.

AKTUALIZACJA GODZ. 13:50

Jak informuje Pomorsku Urząd Wojewódzki w Gdańsku sytuacja jest stabilna. Na miejscu, gdzie powstał pożar, pracuje 12 zastępów Straży Pożarnej.

Informacja o tym, że płonie hałda pojawiła się ok. godz. 11.

Na miejscu pożaru pracują już cztery zastępy straży pożarnej, a trzy kolejne są w drodze, aby wspomóc akcję gaśniczą. Strażacy starają się opanować ogień i zminimalizować ryzyko jego rozprzestrzenienia się na pobliskie tereny.

Na razie nie są znane przyczyny pożaru. Służby ratunkowe i dochodzeniowe będą badać, co doprowadziło do zapalenia się hałdy na wysypisku.

Zobacz też: Miejski mikrolas w Gdańsku. Kiedyś marzenie, dziś usychające krzaki

(FOTO: KWPSP w Gdańsku)
Screen: zdjęcia dużego zadymienia nad gminą Pszczółki i Suchy Dąb

Strażacy w pierwszej kolejności skupiają się na opanowaniu ognia i zabezpieczeniu terenu. Ich celem jest jak najszybsze ugaszenie pożaru, aby zminimalizować szkody oraz zagrożenie dla ludzi i środowiska.

O tym, że płonie hałda informuje media Łukasz Płusa, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku.

Czytaj też: Nielegalne składowisko opon w powiecie malborskim

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.