Port Gdańsk nie rezygnuje z terminala zbożowego (FOTO: Port Gdańsk)

Port Gdańsk nie rezygnuje z terminala zbożowego

Będzie ponowny przetarg na działkę pod terminal zbożowy w gdańskim porcie. Niedawno jego odwołanie rozeszło się głośnym echem po Polsce.

15 maja 2024 r. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. (ZMPG) ogłosił decyzję o odwołaniu na wynajem zabudowanej nieruchomości gruntowej o powierzchni 239.502 metrów kwadratowych, zlokalizowanej w Gdańsku. Decyzja została podjęta zgodnie bez podania przyczyny odwołania.

Czytaj też: Odwołano przetarg na terminal zbożowy w Gdańsku

ZMPG poinformował, że przetarg wzbudził duże zainteresowanie. Do Zarządu wpłynęło blisko 300 pytań od zainteresowanych podmiotów, na które udzielono odpowiedzi dostępnych na stronie internetowej ZMPG. W pytaniach tych często pojawiały się postulaty dotyczące konieczności zmiany warunków przetargu.

W obliczu takiej sytuacji, nowy Zarząd ZMPG uznał, że odwołanie przetargu przed terminem składania ofert jest najlepszym rozwiązaniem. Decyzja ta ma na celu umożliwienie ogłoszenia i przeprowadzenia przetargu w oparciu o nowe, bardziej adekwatne warunki.

Brak rezygnacji z terminala zbożowego

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk zapowiada, że nowy przetarg zostanie ogłoszony jeszcze w tym roku – to oznacza, że nie rezygnuje z terminala zbożowego. Od 15 maja 2024 r. trwają intensywne prace nad określeniem nowych warunków wynajmu nieruchomości, aby przyszłe postępowanie przetargowe mogło odbyć się sprawnie i bez przeszkód.

Odwołanie przetargu daje ZMPG możliwość lepszego dostosowania warunków wynajmu do potrzeb rynku oraz oczekiwań potencjalnych najemców, co ma na celu maksymalizację efektywności i transparentności całego procesu.

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk dziękuje wszystkim zainteresowanym podmiotom za zgłoszone uwagi i pytania, które przyczynią się do optymalizacji warunków kolejnego przetargu.

Czytaj też: Baltic Hub będzie większy: Terminal T5 wesprze zieloną rewolucję

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.