Postępy na budowie Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej - Gdańsk Południe (FOTO: GDDKiA o. Gdańsk)

Postępy na budowie Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej [ZDJĘCIA]

Po przerwie zimowej wszystkie prace na budowie Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej weszły na optymalny poziom zaangażowania. Na obu odcinkach wykonawcy działają zgodnie z przyjętym harmonogramem robót budowlanych.

W ramach budowy drogi ekspresowej S6 powstaje bardzo ważna z perspektywy mieszkańców Trójmiasta Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej, której realizacja została podzielona na dwa zadania: Chwaszczyno – Żukowo (OMT 1) i Żukowo – Gdańsk Południe (OMT 2).

Postępy na budowie Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta - odcinek w rejonie Chwaszczyna (FOTO: GDDKiA o. Gdańsk)
Postępy na budowie Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta – odcinek w rejonie Chwaszczyna (FOTO: GDDKiA o. Gdańsk)
Postępy na budowie Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta - odcinek w rejonie drogi Chwaszczyno - Gdańsk Osowa (FOTO: GDDKiA o. Gdańsk)
Postępy na budowie Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta – odcinek w rejonie drogi Chwaszczyno – Gdańsk Osowa (FOTO: GDDKiA o. Gdańsk)

Po przerwie zimowej wszystkie prace na budowie Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej weszły na optymalny poziom zaangażowania. 70 proc. zaawansowania na odcinku Chwaszczyno – Żukowo

Firma Budimex realizuje pierwsze zadanie w ramach budowy OMT, gdzie odcinek od Chwaszczyna do Żukowa wynosi ponad 16 kilometrów. Wraz z wiosennym okresem wykonawca przyspieszył tempo robót i dzięki temu rzeczowy poziom zaawansowania wynosi już 70 proc. Obecnie prowadzone są prace na wszystkich frontach: w branży drogowej, mostowej, melioracyjnej, sanitarnej, telekomunikacyjnej i teletechnicznej. Kontynuowane są również roboty kubaturowe.

Ponadto widać już konstrukcję stalową wiaty na sprzęt dla Obwodu Utrzymania Drogowego
w Miszewie, gdzie powstanie jeden z dwóch węzłów drogowych. Pogoda pozwala również na prace bitumiczne, a także na intensyfikację działań w obrębie obiektów inżynierskich, takich jak estakada (ES-14) czy obiekty w rejonie jeziora Borowiec.

Postępy na budowie Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta - odcinek w rejonie Jeziora Borowiec (FOTO: GDDKiA o. Gdańsk)
Postępy na budowie Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej – odcinek w rejonie Jeziora Borowiec (FOTO: GDDKiA o. Gdańsk)
Postępy na budowie Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta - prace przy estakadzie ES-21 na odcinku leśnym (FOTO: GDDKiA o. Gdańsk)
Prace przy estakadzie ES-21 na odcinku leśnym (FOTO: GDDKiA o. Gdańsk)

Trasa Żukowo – Gdańsk Południe z przesuniętym terminem

Drugie zadanie budowy Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej na odcinku od Żukowa do węzła Gdańsk Południe realizowane jest przez Konsorcjum Mirbud/Kobylarnia. W ramach tej inwestycji powstanie obwodnica Żukowa o długości ok. 7 km. Aktualnie prowadzone są roboty ziemne i prace przy obiektach.

Cały czas kontynuowane są prace w rejonie węzła Gdańsk Południe, na styku istniejącej Zachodniej Obwodnicy Trójmiasta (S6) i Południowej Obwodnicy Gdańska (S7), gdzie rozbudowywany jest obecny węzeł drogowy. Roboty realizowane są pod ruchem, co znacznie wpływa na stopień skomplikowania inwestycji. Na trasie pojawia się coraz więcej obiektów. Przyspieszyły również prace na odcinku leśnym nad rzeką Radunią, gdzie powstaje estakada.

Zobacz też: 13 firm w wyścigu o przebudowę kluczowej estakady w Gdańsku

Postępy na budowie Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta - Obiekty na węźle Żukowo w rejonie wytwórni mas bitumicznych
(FOTO: GDDKiA o. Gdańsk)
Obiekty na węźle Żukowo w rejonie wytwórni mas bitumicznych
(FOTO: GDDKiA o. Gdańsk)
Postępy na budowie Obwodnicy Metropolitalnej Trójmiasta -Węzeł Żukowo (FOTO: GDDKiA o. Gdańsk)
Postępy na budowie Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej -Węzeł Żukowo (FOTO: GDDKiA o. Gdańsk)

Połączenie Południowej Obwodnicy Gdańska z Trasą Kaszubską

Nową dwujezdniową drogą ekspresową o długości ok. 32 km, a także ponad 6-kilometrową obwodnicą Żukowa w ciągu drogi krajowej nr 20 pojedziemy w 2025 r. Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej połączy Obwodnicę Południową Gdańska i Trasę Kaszubską tworząc zewnętrzną obwodnicę w stosunku do istniejącej już Zachodniej Obwodnicy Trójmiasta.

Obwodnica Żukowa połączy się z DK7 w miejscowości Przyjaźń i poprzez węzeł Żukowo zostanie doprowadzona do DK20 w miejscowości Glincz.

Czytaj też: Trwają prace przy przebudowie ulicy Ogarnej w Gdańsku [ZDJĘCIA]

GDDKiA o. Gdańsk/mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Komentarze:

  1. Brawo, wyrazu uznania i szacunku, szkoda że 30 lat za późno ale lepiej późno niż wcale.Obwodnica Żukowa to potrzeba egzystencjonalna – podstawowa, bez tego ani rusz. Jeszcze raz BRAWO

Comments are closed.

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.