Premier Słowacji Robert Fico postrzelony na posiedzeniu rządu (FOTO X)

Premier Słowacji Robert Fico postrzelony na posiedzeniu rządu

Podziel się ze znajomymi:

W środę, w miejscowości Handlova na zachodzie Słowacji, doszło do zamachu na premiera Roberta Fico. Podczas wyjazdowego posiedzenia rządu, premier został postrzelony i przewieziony do szpitala. Telewizja TA3 podała, że domniemany napastnik został spacyfikowany i zatrzymany przez policję.

Atak przed Domem Kultury. Robert Fico postrzelony

Według relacji świadków, Robert Fico wyszedł przed Dom Kultury, gdzie odbywało się posiedzenie rządu, aby przywitać się z zebranymi ludźmi. Wtedy padło kilka strzałów. Funkcjonariusze ochrony natychmiast zareagowali, podnieśli premiera z ziemi i przenieśli go do samochodu, którym został przetransportowany do szpitala.

Natychmiastowa reakcja służb

Po ataku, policja otoczyła kordonem okolicę, aby zapewnić bezpieczeństwo i przeprowadzić dochodzenie. Dom Kultury został ewakuowany, a ochrona zadbała o bezpieczeństwo pozostałych członków rządu.

Dochodzenie i reakcje

Na razie nie są znane motywy napastnika ani stan zdrowia premiera Fico. Policja prowadzi intensywne dochodzenie w celu ustalenia wszystkich okoliczności ataku. Wydarzenie to wstrząsnęło krajem i wywołało natychmiastowe reakcje polityczne oraz społeczne.

Na bieżąco będziemy informować o stanie zdrowia premiera oraz postępach w śledztwie.

Kim jest Robert Fico?

Robert Fico to słowacki polityk, prawnik i wieloletni lider partii SMER – Socjalna Demokracja. Urodził się 15 września 1964 roku w Topolczanach na Słowacji. Jego kariera polityczna jest bogata i pełna znaczących osiągnięć, jak również kontrowersji.

Robert Fico ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Komeńskiego w Bratysławie. W latach 80. rozpoczął karierę jako prawnik, pracując m.in. w Prokuraturze Generalnej oraz jako asystent naukowy w Słowackiej Akademii Nauk.

Czytaj też: Prezydent Rosji oskarża Zachód o ryzyko globalnego konfliktu

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.