Rozpoczęły się utrudnienia na autostradzie A1 przed Gdańskiem (FOTO: GTC/canva.com)

Rozpoczęły się utrudnienia na autostradzie A1 przed Gdańskiem

Podziel się ze znajomymi:

Od poniedziałku, 15 kwietnia 2024 roku, kierowcy podróżujący autostradą w kierunku Gdańska będą musieli przygotować się na istotne zmiany w organizacji ruchu. Na ośmiokilometrowym odcinku autostrady, od km 9+370 do km 17+300, wprowadzone zostaną nowe zasady ruchu związane z planowanymi pracami remontowymi.

Ruch w kierunku Gdańska odbywać się będzie dwoma pasami, natomiast w kierunku Łodzi – tylko jednym pasem. Ponadto, węzeł Stanisławie zostanie zamknięty w kierunku Łodzi, co oznacza, że nie będzie możliwości zjazdu z autostrady w kierunku Tczewa ani wjazdu na autostradę w kierunku Łodzi.

Ograniczenia prędkości i bezpieczeństwo

Na całym remontowanym odcinku obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 80 km/h. Apelujemy do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności i uwagi, a także o ścisłe stosowanie się do znaków tymczasowej organizacji ruchu. Zmiany w organizacji ruchu wymagają zwiększonej koncentracji i mogą powodować opóźnienia w podróży.

Zobacz także: Trwają prace przy przebudowie ulicy Ogarnej w Gdańsku [ZDJĘCIA]

Czas trwania prac remontowych

Przewidywany czas trwania prac remontowych to około 7 tygodni, jednak ich zakończenie może ulec zmianie w zależności od warunków atmosferycznych. Prace są niezbędne do utrzymania bezpieczeństwa i jakości infrastruktury drogowej. Utrudnienia na autostradzie A1 mogą potęgować korki.

Zmiany w ruchu na autostradzie A1 do Gdańska na Pomorzu (FOTO: GTC)
Zmiany w ruchu na autostradzie A1 do Gdańska na Pomorzu (FOTO: GTC)

Utrudnienia na autostradzie A1

Planując podróż w tym okresie autostradą w kierunku Gdańska lub Łodzi, warto wyznaczyć więcej czasu na przejazd oraz rozważyć możliwość skorzystania z alternatywnych tras. Monitorujcie na bieżąco komunikaty drogowe, które mogą dostarczać aktualnych informacji o sytuacji na drogach i ewentualnych utrudnieniach.

Dziękujemy za cierpliwość i zrozumienie w czasie trwania niezbędnych prac remontowych. Dbajcie o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników drogi, przestrzegając tymczasowych zasad ruchu.

Czytaj też: Droga rowerowa czy parking dla TIR-ów? Problem ulicy Sucharskiego w Gdańsku

mn