Słupsk. Nie żyje policjant ranny w niedzielnym wypadku (FOTO: Słupska Szkoła Policji)

Słupsk. Nie żyje policjant ranny w niedzielnym wypadku

W niedzielne popołudnie na jednym ze skrzyżowań w Słupsku doszło do wstrząsającego wypadku, który zakończył się tragicznym finałem. Ofiarą okazał się podinspektor Rafał Fortuński, nie żyje policjant – ceniony wykładowca miejscowej Szkoły Policji, który zginął na skutek zderzenia z samochodem marki Mercedes. Tragiczne wydarzenia przybrały dodatkowo dramatyczny obrót, gdy ujawniono skandaliczne zachowanie sprawcy zdarzenia.

Z relacji świadków wynika, że kierowca Mercedesa, pędzący z dużą prędkością, wjechał na czerwonym świetle wprost w motocykl, którym podróżował Fortuński. W wyniku zderzenia funkcjonariusz doznał poważnych obrażeń, które okazały się śmiertelne.

Zamiast udzielić pierwszej pomocy, sprawca wypadku, Gerard B., wybrał zachowanie wywołujące ogromne oburzenie – nagrywał relację z miejsca zdarzenia, publikując ją na swoim profilu w mediach społecznościowych. Co więcej, w swojej relacji miał nawoływać do nienawiści rasowej, co jeszcze bardziej pogłębia kontrowersje wokół jego postępowania.

Zobacz też: Derby Trójmiasta. Policja wystawiła blisko 100 mandatów

Nie żyje policjant. Tymczasowy areszt dla Gerarda B.

Sąd, reagując na wniosek prokuratury, zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Gerarda B. na trzy miesiące. Postawiono mu zarzuty spowodowania wypadku komunikacyjnego i publikowania treści rasistowskich w internecie, do których się przyznał. Tragiczny wypadek i jego następstwa stanowią bolesny cios dla lokalnej społeczności oraz rodzinę i bliskich podinspektora Fortuńskiego.

To, co wydarzyło się w Słupsku, wywołuje liczne pytania o stan bezpieczeństwa na drogach i skuteczność systemu odpowiedzialności prawnej. Sprawa ta, z pewnością będzie miała długofalowe konsekwencje dla debaty o bezpieczeństwie publicznym i odpowiedzialności mediów społecznościowych w kontekście przemocy i mowy nienawiści.

Czytaj też: Wypadek kolejowy w Gąsiorkach na Pomorzu

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.