Jacek Karnowski został sekretarzem stanu (FOTO: MFiPR)

Jacek Karnowski został sekretarzem stanu

Jacek Karnowski, były prezydent Sopotu, poseł PO, został mianowany sekretarzem stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. Mimo iż Karnowski jest postacią z długą karierą w samorządzie lokalnym, jego nominacja mogła zaskoczyć niektórych obserwatorów politycznych, biorąc pod uwagę jego wcześniejsze zaangażowanie w lokalne i narodowe spory polityczne.

Karnowski, doktor ekonomii z Uniwersytetu Gdańskiego i absolwent Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Gdańskiej, przez wiele lat był prezydentem Sopotu, gdzie zdobył różnorodne doświadczenie zarządcze.

Warto jednak zauważyć, że jego kadencja nie była wolna od kontrowersji. Karnowski jest także posłem na Sejm z ramienia Platformy Obywatelskiej i zalicza się do grona polityków, którzy rzekomo mieli doświadczyć nieautoryzowanego monitorowania za pomocą oprogramowania Pegasus, co budziło wiele kontrowersji​.

Czytaj też: Kolna Sopot. Nowe osiedle w Sopocie [ZDJĘCIA]

Jacek Karnowski na nowym stanowisku

Nowa rola Karnowskiego w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej może być postrzegana jako strategiczne, ale i ryzykowne posunięcie. Jego doświadczenie w zarządzaniu dużymi projektami urbanistycznymi i infrastrukturalnymi może okazać się cenne, ale też stawia pod znakiem zapytania, jakie będą jego priorytety w kontekście szeroko zakrojonych projektów regionalnych i dystrybucji środków unijnych, szczególnie w obliczu dotychczasowych oskarżeń o partactwo polityczne.

Karnowski, będąc długoletnim działaczem samorządowym i politycznym, niewątpliwie przynosi do ministerstwa bogactwo doświadczeń, choć jego przeszłość polityczna może rodzić pytania o neutralność i obiektywność w podejmowaniu decyzji na nowym stanowisku.

Czytaj też: Sopot oddaje prowadzenie social mediów zewnętrznej firmie

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.