Solidarność rusza na wojnę z Zielonym Ładem (FOTO: Piotr Duda/X)

Solidarność rusza na wojnę z Zielonym Ładem

Pod hasłem „Precz z Zielonym Ładem” rozpoczęła się w piątek wielka demonstracja zorganizowana przez NSZZ „Solidarność”, podczas której przewodniczący związku Piotr Duda ogłosił pospolite ruszenie w sprawie zbierania podpisów pod referendum obywatelskim dotyczącym unijnej polityki klimatycznej. Protestujący sprzeciwiają się wdrażaniu Zielonego Ładu, argumentując, że doprowadzi on do zniszczenia polskiego rolnictwa, podniesienia cen prądu, ciepła i transportu, a także do upadku przemysłu w Europie.

„Precz z Zielonym Ładem!”

Podczas demonstracji Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, przypomniał, że w piątek oficjalnie rozpoczyna się zbiórka podpisów pod referendum, które ma dać Polakom szansę wypowiedzenia się w sprawie unijnej polityki klimatycznej.

– Dzisiaj krzyczymy „Precz z Zielonym Ładem” i demonstrujemy przeciwko tej zarazie unijnej, którą chce nam wprowadzić Komisja Europejska. My już jesteśmy o parę kroków do przodu. Dzisiaj ogłosimy pospolite ruszenie, jeśli chodzi o zbieranie podpisów pod referendum obywatelskim, aby Polacy mogli się faktycznie wypowiedzieć i wyrzucić Zielony Ład do kosza – powiedział przewodniczący Piotr Duda dla Tysol.pl.

Polacy chcą referendum

Piotr Duda wskazał również na wyniki badań opinii publicznej przeprowadzonych na zlecenie „Solidarności”, które pokazują, że 57 proc. Polaków chce referendum w sprawie Zielonego Ładu, podczas gdy jedynie 3 proc. wyraża poparcie dla tej polityki.

– To jest dla nas sygnał, w jakim kierunku mamy iść. Nie będzie nas satysfakcjonowało tylko 500 tysięcy podpisów, my chcemy zebrać miliony podpisów, bo jest potencjał. Przypomnę, że 15 października, pomimo nagonki, poszło do referendum ponad 12 mln obywateli. Chodzi o to, żeby każdy poszedł i wypowiedział się na „tak” lub „nie” – zwrócił uwagę przewodniczący „S”.

Walka przeciwko unijnej polityce klimatycznej

Związkowcy podkreślają, że Zielony Ład, promowany przez Komisję Europejską, doprowadzi do upadku polskiego przemysłu oraz drastycznego wzrostu cen energii i transportu, co będzie miało katastrofalne skutki dla gospodarki kraju. Solidarność obawia się także zniszczenia polskiego rolnictwa oraz ucieczki przemysłu poza Europę.

Demonstracja pod hasłem „Precz z Zielonym Ładem” zgromadziła tłumy związkowców i obywateli, którzy sprzeciwiają się unijnej polityce klimatycznej. Przewodniczący „Solidarności” zapewnił, że zbiórka podpisów pod referendum to dopiero początek walki o interesy polskich pracowników i przedsiębiorców.

Czytaj też: Rolnicy okupują Sejm. Chcą spotkania z premierem

Tysol.pl/mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.