„AIDAdiva” przy nabrzeżu Francuskim w gdyńskim porcie (fot. Magdalena Czernek/gdynia.pl)

Statek „AIDAdiva” otworzył sezon wycieczkowców w Gdyni

Sezon wycieczkowców w Gdyni rozpoczął się spektakularnie. W porcie zacumował statek „AIDAdiva”, inaugurując sezon rejsów pasażerskich w tym malowniczym mieście. Majestatyczny wycieczkowiec przybił do Nabrzeża Francuskiego, gdzie pozostanie na kilka godzin, zanim wyruszy dalej w swoją podróż.

„AIDAdiva”, długi na 251 metrów i dysponujący 11 pokładami pasażerskimi, jest jednym z nowocześniejszych statków linii Aida Cruises, który pływa po morzach od 2007 roku. Jego załoga liczy 588 osób, a na pokład może zabrać aż 2050 pasażerów. Statek oferuje bogate udogodnienia takie jak sauny, solarium, łaźnia parowa i turecka, studio fitness, kort do squasha, boiska do gry w siatkówkę i koszykówkę, a także jubiler, galeria sztuki, liczne restauracje, bary, kawiarnie oraz biblioteka.

Powitanie „AIDAdiva”

Z okazji przybycia „AIDAdivy”, pasażerów powitała Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Begama” oraz pirat – maskotka Portu Gdynia, co dodało wydarzeniu wyjątkowego charakteru.

W sezonie 2024 do Portu Gdynia zawinie łącznie 11 różnych wycieczkowców, które odwiedzą miasto aż 41 razy. Wśród nich będzie „Celebrity Silhouette” – największy statek sezonu, który ma 319 metrów długości. Jego wizyty zaplanowano na 8 lipca i 20 sierpnia.

Plany na ten sezon

Oprócz statku „AIDAdiva”, która zawita do Gdyni jeszcze sześć razy w ciągu tego sezonu, miasto spodziewa się przyjazdu wielu innych luksusowych statków pasażerskich, które przyciągną turystów z całego świata, zapewniając nie tylko znaczący impuls dla lokalnej gospodarki, ale także okazję do promocji regionu jako atrakcyjnego celu turystycznego.

Czytaj też: Zakaz wejścia do lasów w Gdyni z powodu ASF

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.