Dźwig stoczniowy wpadł do kanału żeglugowego [NAGRANIE] (FOTO: TikTok)

Stoczniowy dźwig wydobyty z kanału portowego w Gdańsku

W piątek po południu silna wichura spowodowała upadek stoczniowego dźwigu do kanału portowego w Gdańsku. Służby natychmiast przystąpiły do operacji wydobycia, a żegluga turystyczna w tym rejonie została wstrzymana ze względów bezpieczeństwa. Magdalena Kierzkowska z Urzędu Morskiego w Gdyni poinformowała, że akcja przebiegała sprawnie i z minimalnym wpływem na użytkowanie kanału.

W sobotę wieczorem, rzeczniczka Urzędu Morskiego w Gdyni przekazała, że pierwsza część dźwigu została wydobyta już po godzinie 14:00. Operacja była kontynuowana bez przerwy, a służby przystąpiły do podejmowania drugiej części dźwigu. Aby zapewnić bezpieczeństwo, żegluga turystyczna w tym rejonie była tymczasowo zawieszona.

Operacje koordynowano w taki sposób, aby wpływ na żeglugę turystyczną był jak najmniejszy. W sobotę od rana do godziny 12:15, a następnie od 15:30 do 18:00, żegluga turystyczna była możliwa.

Stoczniowy dźwig wydobyty

Pomimo incydentu, port funkcjonował normalnie. Bezpośrednio po zdarzeniu, akwen wokół dźwigu został oznakowany, a zapora olejowa została profilaktycznie rozstawiona, aby zapobiec ewentualnym wyciekom. Wydano również lokalne ostrzeżenie nawigacyjne, a służby Kapitanatu Portu Gdańsk na bieżąco informowały jednostki o możliwości żeglugi i potencjalnych utrudnieniach.

Wichura nad Gdańskiem

Wichura, która przeszła nad Gdańskiem w piątkowe popołudnie, przewróciła stoczniowy dźwig stojący przy nabrzeżu na Wyspie Ostrów do Kanału Kaszubskiego. Na szczęście, w wyniku tego zdarzenia, nikt nie ucierpiał.

Operacja wydobycia dźwigu była skomplikowana i wymagała zaangażowania licznych służb, jednak dzięki sprawnej organizacji, udało się ją przeprowadzić bez większych zakłóceń w funkcjonowaniu portu i żeglugi turystycznej. Stoczniowy dźwig trafi teraz na złom.

Czytaj też: Dźwig stoczniowy wpadł do kanału żeglugowego [NAGRANIE]

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.