Burze najwyższego stopnia na Pomorzu. Możliwe trąby powietrzne (FOTO: canva.com/IMGW)

Burze najwyższego stopnia na Pomorzu. Możliwe trąby powietrzne

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał poważne ostrzeżenia pogodowe dla mieszkańców województw pomorskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

Burze w 15 województwach

To jednak nie koniec alarmujących informacji. IMGW objął ostrzeżeniami drugiego stopnia przed burzami aż 15 województw. Jedynym regionem bez tego alertu jest województwo podlaskie. W związku z tym mieszkańcy niemal całego kraju powinni zachować szczególną ostrożność i być przygotowani na gwałtowne zmiany pogody.

>>>> ZOBACZ SERWIS POGODOWY <<<<

Fala upałów

Równocześnie, cała Polska zmaga się z falą ekstremalnych upałów. IMGW wydał ostrzeżenia drugiego stopnia dla południowych województw: lubuskiego, dolnośląskiego, wielkopolskiego, opolskiego, łódzkiego, śląskiego, małopolskiego, podkarpackiego oraz lubelskiego. W tych regionach temperatura może sięgać nawet 35 stopni Celsjusza. Dla północnych województw obowiązuje niższy, pierwszy stopień ostrzeżenia, jednak tam również maksymalne temperatury mogą być bardzo wysokie.

W obliczu tych zagrożeń, ważne jest, aby mieszkańcy Polski śledzili prognozy pogody i stosowali się do zaleceń IMGW. Warto również pamiętać o odpowiednim nawodnieniu i unikanie przebywania na słońcu w najgorętszych godzinach dnia. Osoby planujące podróże lub aktywności na świeżym powietrzu powinny być szczególnie czujne i elastyczne w swoich planach, aby uniknąć potencjalnych niebezpieczeństw związanych z gwałtownymi burzami i ekstremalnymi temperaturami.

Czytaj też: Dźwig stoczniowy wpadł do kanału żeglugowego [NAGRANIE]

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.