Rolnicy okupują Sejm. Chcą spotkania z premierem (FOTO: MRiR)

Strajk głodowy rolników w Sejmie. Chcą spotkania z Tuskiem

Grupa 11 rolników ze Związku Rolniczego „Orka” rozpoczęła strajk głodowy w gmachu Sejmu, aby zwrócić uwagę na swoje postulaty związane z Zielonym Ładem. Zaapelowali też o spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem.

Strajk głodowy to eskalacja formy protestu, który rolnicy rozpoczęli w czwartek. Mariusz Borowiak, reprezentujący protestujących, podczas poniedziałkowej konferencji prasowej ogłosił zmianę taktyki.

Od dzisiaj, będziemy przyjmować tylko wodę. Naszym celem jest zwrócenie uwagi na naszą sytuację i zmuszenie rządzących do dialogu

– wyjaśniał Borowiak.

Protestujący spędzili w Sejmie cały weekend, śpiąc na rozłożonych karimatach i czekając na rozmowy

Jesteśmy gotowi trwać w naszym postanowieniu. Do tej pory z jedzeniem pomagali nam posłowie, ale teraz skupiamy się na walce o nasze prawa

– relacjonował dla PAP Piotr Łukasiak, jeden z protestujących rolników.

Strajk głodowy przeciw Zielonemu Ładowi

Przyjazd rolników do Warszawy miał jeden cel – rozmowy z premierem na temat wpływu Zielonego Ładu na polskie rolnictwo. Niezadowolenie wynika z obaw o przyszłość gospodarstw rolnych i warunków, które wprowadza nowa polityka środowiskowa UE. Rolnicy twierdzą, że bez dialogu i negocjacji, wprowadzane regulacje mogą zagrozić ich działalności.

Związku Rolniczy „Orka” apeluje o bezpośrednie spotkanie z premierem Donaldem Tuskiem, licząc na rozwiązanie sytuacji i omówienie dalszych kroków, które mogą pomóc polskim rolnikom dostosować się do wymogów Zielonego Ładu. Protestujący deklarują, że są gotowi kontynuować strajk głodowy, dopóki ich głosy nie zostaną wysłuchane, a ich problemy nie znajdą rozwiązania.

Czytaj też: Rolnicy okupują Sejm. Chcą spotkania z premierem

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.