Były senator PiS Waldemar Bonkowski ścigany listem gończym (Mat. Prasowe)

Waldemar Bonkowski, były senator PiS, zatrzymany przez policję

Były senator Prawa i Sprawiedliwości, Waldemar Bonkowski, został zatrzymany przez policję w piątek około godziny 10:00 – poinformowało Polskie Radio. Bonkowski, poszukiwany listem gończym, został aresztowany w związku z wyrokiem skazującym za znęcanie się nad psem. Zgodnie z decyzją sądu, Bonkowski miał odbyć trzymiesięczną karę pozbawienia wolności, jednak unikał zgłoszenia się do zakładu karnego.

Waldemar Bonkowski, były senator przywiązał psa do zderzaka swojego samochodu i ciągnął go, co doprowadziło do śmierci zwierzęcia. Ten brutalny czyn spotkał się z powszechnym oburzeniem i skutkował prawomocnym wyrokiem skazującym Bonkowskiego na trzymiesięczne więzienie.

Polowanie na senatora

Po wydaniu wyroku, Waldemar Bonkowski nie stawił się dobrowolnie do odbycia kary, co skłoniło sąd do wydania listu gończego. Bonkowski był poszukiwany na terenie całego kraju, a jego nazwisko trafiło do policyjnych baz danych jako osoba poszukiwana. Zwiększyło to jego szanse na zatrzymanie podczas kontroli drogowych, legitymowania czy prób przekroczenia granicy.

Aresztowanie i konsekwencje

W piątek rano policja zatrzymała Bonkowskiego. Obecnie były senator przebywa w areszcie śledczym, gdzie będzie oczekiwał na dalsze decyzje sądu dotyczące odbycia zasądzonej kary.

Oprócz trzymiesięcznego wyroku więzienia, Waldemar Bonkowski został również skazany na rok prac społecznych. Decyzja sądu i jego działania podkreślają powagę sytuacji i dążenie do ukarania winnych okrutnego traktowania zwierząt.

Historia Waldemara Bonkowskiego jest przestrogą dla tych, którzy myślą, że mogą uniknąć odpowiedzialności za swoje czyny.

Czytaj też: Były senator PiS Waldemar Bonkowski ścigany listem gończym

Polskie Radio/mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.