Nowe miejsce do spacerów. Opływ Motławy rozbłyśnie po zmroku (FOTO: canva.com)

Nowe miejsce do spacerów. Opływ Motławy rozbłyśnie po zmroku

Opływ Motławy po stronie Olszynki w Gdańsku już niedługo rozbłyśnie po zmroku dzięki nowej inwestycji, która zostanie zrealizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego. To długo wyczekiwana wiadomość dla mieszkańców. Inwestycja będzie kosztowała ok. 336 tys. zł.

Przypomnijmy, że Opływ Motławy to jedna z najbardziej malowniczych części Gdańska. Jego historia sięga XVII wieku, kiedy to został zbudowany jako część systemu fortyfikacji miasta. Opływ miał za zadanie chronić Gdańsk przed atakami wrogów, a jego strategiczne położenie oraz umocnienia stanowiły ważny element obronny. Na przestrzeni lat miejsce to zmieniało swoje funkcje, ale do dziś zachowało swój historyczny charakter, przyciągając zarówno mieszkańców, jak i turystów.

Nowe oświetlenie dla Olszynki

W ramach nowej inwestycji, w rejonie ul. Pustej i Na Szańcach, zostanie zainstalowane 20 stylizowanych latarni. Oświetlenie pojawi się w okolicy placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 59 przy ul. Na Szańcach i dalej w kierunku ul. Pustej. Firma MHB Polska, odpowiedzialna za realizację projektu, do października ułoży kable oświetleniowe i zamontuje latarnie wraz z fundamentami. Procedury odbiorowe planowane są na listopad, a koszt całej inwestycji wyniesie niemal 336 tys. złotych.

Budżet Obywatelski – siła wspólnoty

Realizacja projektu jest możliwa dzięki zaangażowaniu mieszkańców w Budżet Obywatelski. To właśnie ich głosy i wsparcie pozwoliły na zrealizowanie tego przedsięwzięcia. Budżet Obywatelski to doskonały przykład, jak wspólne działania i decyzje mogą prowadzić do realnych zmian w przestrzeni publicznej, poprawiając jakość życia i estetykę miasta.

Nowe miejsce do spacerów. Opływ Motławy rozbłyśnie po zmroku (FOTO: DRMG)
Nowe miejsce do spacerów. Opływ Motławy rozbłyśnie po zmroku (FOTO: DRMG)

Nowe miejsce do spacerów. Opływ Motławy

Opływ Motławy zyska nowy blask i stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem do spacerów, zarówno w ciągu dnia, jak i po zmroku. Stylizowane latarnie dodadzą temu miejscu niepowtarzalnego uroku, tworząc romantyczną atmosferę, idealną na wieczorne spacery. To doskonała wiadomość dla mieszkańców, którzy będą mogli cieszyć się pięknem tego historycznego miejsca w nowym świetle.

Czytaj też: Biogazownia na Olszynce. Mieszkańcy Gdańska kontra inwestor [NAGRANIE]

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!