Nowy dyrektor Poczty Polskiej związany z Collegium Humanum (FOTO: Poczta Polska/Collegium Humanum)

Nowy dyrektor Poczty Polskiej związany z Collegium Humanum

Nowy dyrektor Poczty Polskiej, Dariusz Prosiecki pojawia się na stronach skompromitowanej uczelni Collegium Humanum – należy do kadry. Sytuacja absolutnie skandaliczna i niedopuszczalna. Collegium Humanum, znane jest z szeroko zakrojonych śledztw dotyczących wydawania fałszywych dyplomów oraz działalności zorganizowanej grupy przestępczej, ponownie staje w centrum uwagi.

Collegium Humanum to prywatna uczelnia, która w ostatnich miesiącach stała się przedmiotem licznych kontrowersji i śledztw. Uczelnia ta była oskarżana o wydawanie fałszywych dyplomów, a jej działalność była badana pod kątem powiązań z zorganizowaną grupą przestępczą. Pomimo tych poważnych zarzutów, na jej stronach pojawia się informacja o Dariuszu Prosieckim jako członku kadry.

Kwestia zaufania do Dariusza Prosieckiego

Dariusz Prosiecki, który objął funkcję dyrektora biura współpracy międzynarodowej i filatelistyki w Poczcie Polskiej, jest teraz w centrum gigantycznego skandalu korupcyjnego i oszustwa edukacyjnego. Jak można zaufać osobie, która związana jest z placówką, która jest przedmiotem tak poważnych zarzutów?

Kontrowersyjna kariera Dariusza Prosieckiego

Dariusz Prosiecki ma za sobą bogatą karierę zawodową. Przez minione dwa lata pełnił funkcję dyrektora departamentu marketingu i komunikacji w Pracodawcach RP. Wcześniej pracował w Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej, a przez niemal 17 lat był związany z TVN, gdzie jako reporter „Faktów” zajmował się tematyką obronności, kryminalną i bezpieczeństwa. Relacjonował także konflikty zbrojne w Iraku, Gruzji, Kosowie i Afganistanie.

Screen Collegium Humanum (FOTO: dba.humanum.pl)

Nowe wyzwania w Poczcie Polskiej

O rozpoczęciu pracy w Poczcie Polskiej jako dyrektor biura współpracy międzynarodowej i filatelistyki, Dariusz Prosiecki poinformował na swoich profilach społecznościowych. W marcu br. prezesem Poczty Polskiej został Sebastian Mikosz, a stanowisko wiceprezesa ds. digitalizacji objął Dariusz Śpiewak.

Poczta Polska, jako największy operator pocztowy w kraju, zatrudnia ponad 66 tysięcy pracowników i posiada sieć obejmującą 7,6 tysiąca placówek.

Reakcje i komentarze

Reakcje na pojawienie się Dariusza Prosieckiego w Collegium Humanum są jednoznacznie negatywne. W mediach społecznościowych i na forach internetowych pojawiają się głosy oburzenia i zdumienia. Wielu komentatorów zwraca uwagę na brak odpowiedzialności i wątpliwą moralność osoby, która decyduje się na współpracę z uczelnią o tak złej reputacji.

Czytaj też: Magdalena Czarzyńska-Jachim i powiązania z Collegium Humanum

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.