We wtorek w Gdańsku, Sopocie i Gdyni zaprzysiężeni zostali prezydenci. Trzy panie będą rządzić w Trójmieście przez najbliższe pięć lat. (FOTO: gdynia.pl/X/Aleksandra Dulkiewicz/Magdalena Czarzyńska-Jachim)

Przysięgi i nowe władze w Trójmieście

Podziel się ze znajomymi:

We wtorek w Gdańsku, Sopocie i Gdyni zaprzysiężeni zostali prezydenci. Trzy panie będą rządzić w Trójmieście przez najbliższe pięć lat.

Sopot Magdalena Czarzyńska-Jachim

Magdalena Czarzyńska-Jachim, nowo zaprzysiężona prezydent Sopotu, oficjalnie rozpoczęła swoją kadencję w najmniejszym spośród trzech miast. Ceremonia ślubowania odbyła się podczas uroczystej sesji Rady Miasta Sopotu, co zainaugurowało kolejny etap jej politycznej kariery.

Czarzyńska-Jachim, wraz z zastępcami Michałem Banackim i Magdaleną Cieślik, przyjęła obowiązki prezydenckie z wyraźnym poparciem, które wyniosło 59,27 proc. w ostatnich wyborach. To silny mandat, który zwiastuje kontynuację dotychczasowej polityki.

Czytaj też: Magdalena Czarzyńska-Jachim i powiązania z Collegium Humanum

Gdynia – Aleksandra Kosiorek

Aleksandra Kosiorek, świeżo zaprzysiężona prezydent Gdyni, stanęła na czele miasta, które jest symbolem dynamicznego rozwoju i innowacyjności. Jej inauguracja miała miejsce podczas pierwszej sesji IX kadencji Rady Miasta Gdyni, gdzie Kosiorek złożyła ślubowanie. Przemówienie miało miejsce w obecności licznych mieszkańców i mediów, co podkreślało znaczenie momentu.

Nowa prezydentka, mająca doświadczenie jako radca prawny, przedstawiła swoje plany na wprowadzenie zmian w polityce miasta, w tym nowe nominacje na stanowiska wiceprezydentów, co sygnalizuje świeże podejście do zarządzania.

Zobacz też: Gdynia wybrała niezależność – przykład dla Pomorza

Gdańsk – Aleksandra Dulkiewicz.

Aleksandra Dulkiewicz, kontynuująca swoją rolę jako prezydent Gdańska, została ponownie zaprzysiężona na drugą kadencję. Uroczystość odbyła się w Wielkiej Sali Wety Ratusza Głównego Miasta w obecności nowo wybranych radnych i członków rady miasta.

W ramach sesji dokonano wyborów do prezydium rady, gdzie Agnieszka Owczarczak (KO) ponownie objęła funkcję przewodniczącej. Dulkiewicz w swoim przemówieniu dziękowała za ponowne zaufanie wyborców i podkreślała dobre wyniki gospodarcze miasta, które są fundamentem dla przyszłych inicjatyw.

Czytaj też: Jolanta Banach dołącza do klubu Wszystko dla Gdańska

mn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.