Marcin Drewa jeden z wyrzuconych członków PiS. Do niedawna pełnił funkcję doradcy społecznego prezydenta RP. Rozłam w PiS. (FOTO: gdansk.pl)

Rozłam w PiS. Wykluczenie radnych w Wejherowie

W powiecie wejherowskim na Pomorzu doszło do niespodziewanego zwrotu akcji po ostatnich wyborach samorządowych, kiedy to trójka radnych Prawa i Sprawiedliwości (PiS) zdecydowała się na współpracę z Koalicją Obywatelską (KO). Ta współpraca doprowadziła do wykluczenia ich z partii.

Ostrzeżenie z centrali PiS

W odpowiedzi na decyzję radnych o współpracy z KO, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego PiS, Piotr Müller, wraz z wiceprzewodniczącym Marcinem Horałą i Kazimierzem Smolińskim, ogłosili wykluczenie Witolda Reclafa, Krzysztofa Bobera i Marcina Drewy z partii.

W oświadczeniu podkreślili, że działania radnych „zaprzeczają ideałom reprezentowanym przez PiS” i stanowią „zdradę” założeń partii, sugerując, że była alternatywa dla koalicji, która lepiej odzwierciedlałaby cele programowe PiS.

Witold Reclaf, Krzysztof Bober i Marcin Drewa dopuścili się złamania elementarnych zasad funkcjonowania w życiu publicznym poprzez poparcie działań Platformy Obywatelskiej. Zaprzecza to ideałom, które reprezentujemy jako Prawo i Sprawiedliwość. Należy wskazać, że w powiecie wejherowskim była alternatywa i możliwość zawarcia koalicji, która realizowałaby cele programowe Prawa i Sprawiedliwości. Zdrada radnych na rzecz Platformy Obywatelskiej to uniemożliwiła 

– czytamy w oświadczeniu.

Rozłam w PiS. Ruchy na scenie lokalnej

Po wyborach Marcin Kaczmarek objął stanowisko starosty wejherowskiego, a Witold Reclaf został wicestarostą. Krzysztof Bober, jeden z wykluczonych radnych, został przewodniczącym Rady Powiatu Wejherowskiego. W skład zarządu powiatu weszli również Iwona Szczygieł, Marek Budnik i Marcin Drewa.

Ta nowa konfiguracja władzy pokazuje, że współpraca między partiami może prowadzić do znaczących zmian w lokalnym zarządzaniu.

Zobacz też: Szokujące ustalenia. Wojewoda pomorski z dyplomem MBA Collegium Humanum

Odpowiedź radnych

Krzysztof Bober, w odpowiedzi na działania kierownictwa PiS, wydał oświadczenie podkreślające znaczenie współpracy ponad podziałami politycznymi. Zaznaczył, że dla dobra mieszkańców powiatu wejherowskiego kluczowe jest działanie zespołowe, niezależnie od różnic w wizjach czy priorytetach.

– Wszyscy jesteśmy mieszkańcami Naszej Małej Ojczyzny i głęboko wierzymy, że wszystkim nam zależy na tym, aby powiat mógł się jak najlepiej rozwijać –

przekazał Bober.

Czytaj też: Szokujące słowa Protasiewicza. Napisał o „seryjnych samobójcach”

mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Komentarze:

Comments are closed.

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.