ojewoda pomorski z dyplomem MBA Collegium Humanum (FOTO: wejherowo.pl/CBA)

Szokujące ustalenia. Wojewoda pomorski z dyplomem MBA Collegium Humanum

Podziel się ze znajomymi:

Do skandalicznych ustaleń dotarło wbijamszpile.pl. Otóż dyplomem MBA uczelni, która owiana jest gigantycznym skandalem – Collegium Humanum ma się posługiwać, Beata Rutkiewicz – wojewoda pomorski z ramienia Platformy Obywatelskiej.

Sytuacja jest absolutnie skandaliczna i niedopuszczalna. Beata Rutkiewicz, zajmująca tak ważną i odpowiedzialną funkcję jak stanowisko wojewody pomorskego, ukończyła studia MBA na uczelni, która znalazła się w centrum gigantycznego skandalu korupcyjnego i oszustwa edukacyjnego.

Jak można zaufać osobie, która zdobyła swoje wykształcenie na placówce, która jest przedmiotem szeroko zakrojonych śledztw dotyczących wydawania fałszywych dyplomów i działalności zorganizowanej grupy przestępczej?

To, że Collegium Humanum mogło być areną tak zuchwałych nadużyć, podważa wiarygodność każdego dyplomu wydanego przez tę instytucję, a tym samym kwalifikacje i etyczność osób je posiadających. Należy zadać pytanie o system kontroli i weryfikacji wykształcenia osób publicznych oraz o mechanizmy zapobiegające takim nadużyciom w przyszłości. To wyraźny sygnał, że konieczne są radykalne zmiany i bezwzględne dochodzenie prawdy, aby przywrócić zaufanie społeczne do instytucji publicznych i edukacyjnych.

Zrzut ekranu z portalu trojmiasto.pl z informacji o powołaniu Beaty Rutkiewicz.

Czytaj też: Wojewodowie po cichu wymieniają się stanowiskami

Postaw dobrą kawę

Podoba Ci się treść? Wesprzyj autora tekstu stawiając mu kawę.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wojewoda Pomorski w centrum gigantycznej afery

W miniony piątek prokuratura i CBA przeprowadziły operację, w której zatrzymano siedem osób w związku z działalnością zorganizowanej grupy przestępczej w niepublicznej szkole wyższej w Warszawie oraz nieprawidłowościami w zarządzaniu uzdrowiskiem w Rymanowie Zdroju.

Wśród zatrzymanych jest rektor Collegium Humanum, Paweł Cz., oskarżony o przyjmowanie korzyści majątkowych za fałszywe dokumenty dyplomowe oraz inne przestępstwa, w tym nadużycie władzy i przemoc seksualną. Byłej prezes uzdrowiska, Iwonie O., zarzucono próbę oszustwa na NFZ i inne przestępstwa finansowe. W sumie zarzuty postawiono 30 osobom.

Sąd zastosował tymczasowe aresztowanie i poręczenia majątkowe. Ministerstwo Nauki złożyło wniosek o kontrolę w Collegium Humanum, uczelni założonej w 2018, której dyplomy MBA były kwestionowane.

Zobacz też: Kim jest nowy wojewoda pomorski Beata Rutkiewicz?

Maciej Naskręt

Jakie jest Twoje wrażenie?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

Komentarze:

Comments are closed.

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.