Ułatwienia na Kartuskiej i Łostowickiej w Gdańsku (FOTO: canva.com)

Ułatwienia na Kartuskiej i Łostowickiej w Gdańsku

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni wprowadza zmiany mające na celu usprawnienie ruchu na skrzyżowaniu ulic Kartuskiej, Nowolipie i Łostowickiej. Kierowcy jadący z centrum Gdańska mogą spodziewać się łatwiejszego i szybszego przejazdu w stronę Migowa dzięki nowej organizacji ruchu.

Zmiana organizacji ruchu polega na wydłużeniu lewoskrętu oraz oddzieleniu pasa do jazdy na wprost i prawoskrętu. Dzięki temu kierowcy jadący prosto nie będą musieli czekać na swoją kolej z powodu blokady lewoskrętu. Aktualnie, w godzinach szczytu, pas do jazdy na wprost jest często zablokowany przez samochody skręcające w lewo, co powoduje opóźnienia i frustrację kierowców.

Zobacz też: Ogromne utrudnienia na południu Gdańska. Remont Niepołomickiej

 Skrzyżowanie ulic Kartuskiej, Nowolipie i Łostowickiej w Gdańsku (FOTO: Google Earth)
Skrzyżowanie ulic Kartuskiej, Nowolipie i Łostowickiej w Gdańsku (FOTO: Google Earth)

Korzyści dla kierowców

Nowa organizacja ruchu przyniesie kilka istotnych korzyści:

  1. Szybszy Przejazd: Kierowcy jadący prosto będą mogli szybciej pokonać skrzyżowanie, co skróci czas przejazdu przez jedną z głównych arterii Gdańska.
  2. Zmniejszenie Korków: Oddzielenie pasa do jazdy na wprost i prawoskrętu zmniejszy zatory i upłynni ruch.
  3. Lepsza Widoczność i Bezpieczeństwo: Nowe oznakowanie pionowe i poziome poprawi widoczność i bezpieczeństwo na skrzyżowaniu, dzięki czemu kierowcy będą dokładnie wiedzieć, który pas wybrać.

Nowe oznakowanie na Łostowickiej i Kartuskiej

W celu wprowadzenia zmian, na skrzyżowaniu zamontowane zostaną nowe znaki pionowe informujące o dostępnych relacjach. Dodatkowo, na jezdni pojawi się nowe oznakowanie poziome, które jasno wskaże kierunki jazdy na poszczególnych pasach.

Kiedy nastąpią zmiany?

Prace nad wprowadzeniem nowej organizacji ruchu rozpoczną się w najbliższych tygodniach. Gdański Zarząd Dróg i Zieleni prosi kierowców o wyrozumiałość i ostrożność w czasie trwania prac. Zmiany mają na celu długoterminową poprawę warunków ruchu, co w efekcie przyniesie korzyści wszystkim użytkownikom dróg.

Czytaj też: Duże zmiany w ruchu w centrum Gdańska

mn

Dołącz do naszej społeczności!

Śledź nas na naszych mediach społecznościowych i bądź na bieżąco!