Wakacyjny rozkład jazdy pociągów. Zmiany od 9 czerwca (FOTO: PKP Intercity)

Wakacyjny rozkład jazdy pociągów. Zmiany od 9 czerwca

Bogata oferta połączeń dalekobieżnych, nowy, bezpośredni pociąg z Trójmiasta do Zakopanego – takie nowości szykuje PKP Intercity w ramach letniego rozkładu dla województwa pomorskiego. Wakacyjny rozkład zacznie obowiązywać od 9 czerwca. 

Wakacyjna siatka połączeń zawsze oznacza spore zmiany dla pasażerów. Zazwyczaj są to dodatkowe połączenia, wydłużenia relacji. Co szykują kolejarze w te wakacje? 

Do Zakopanego i do Czech 

Pasażerowie PKP Intercity w okresie wakacji skorzystają z ponad 58 par połączeń dalekobieżnych do i z Trójmiasta. Jedną z nowości będzie wydłużenie relacji pociągu TLK 38152/83152 Lubomirski do Zakopanego kursującego z Gdyni i Kołobrzegu. Do i z czeskiego Bohumina pojedzie zaś skład TLK 402/403 Wydmy, który będzie kursować w relacji Bohumin – Hel/Łeba – Bohumin przez Katowice, Częstochowę i Bydgoszcz. 

Osoby podróżujące w kierunku Poznania i Wrocławia będą mogły skorzystać ze składu IC 51128 Mieszko BIS z Gdyni do Łodzi. Weekendowo do/z Trójmiasta do Poznania będzie jeździć IC 57150/75150 Zatoka. Z Kołobrzegu w kierunku stolicy wyjedzie nowy, codzienny pociąg EIC 1850/8150 Posejdon. Dodatkowo na tej samej trasie, weekendami będzie jeździć pociąg EIC 4850/8450 Fregata, który skończy bieg na stacji Bielsko-Biała Główna. To właśnie on zapewni mieszkańcom Pomorza, w tym i gdynianom, komfortowe połączenie z województwem śląskim. 

6 par pociągów na Hel 

Sezonową nowością będą składy jeżdżące na Hel. Dotrze tam aż 6 par pociągów: 

  • EIC 1540/5140 Jantar (z Warszawy), 
  • TLK 35190/53190 Korsarz (z Krakowa), 
  • TLK 402/403 Wydmy (z Bohumina i Katowic), 
  • TLK 25150/52150 Mierzeja (z Lublina), 
  • TLK 35172/53172 Rozewie (z Krakowa), 
  • IC 3554/5334 Artus (z Przemyśla). 

Czytaj też: Nowe połączenie kolejowe do portu w Gdańsku?

Z myślą o uczestnikach festiwali 

Lato to okres wyjątkowy pod kątem liczby organizowanych imprez masowych i wydarzeń kulturalnych. Z myślą o podróżnych, którzy wybierają pociąg jako środek transportu w drodze z/na festiwal, PKP Intercity zaplanowało dodatkowe połączenia: 

  • dla miłośników fantastyki na festiwal Pyrkon – spółka zaplanowała dodatkowe składy do i ze stolicy Wielkopolski: TLK 57152/75152 Bachus BIS i IC 56126/65126 Pomorzanin BIS,
  • dla uczestników festiwalu Opener – sprawne powroty do Warszawy zapewni 7 lipca dodatkowy pociąg IC 51124 Lazur BIS z GdyniEIC 8540 Chrobry oraz EIC 5148 Kaszub. Do Łodzi przez Poznań, Wrocław i Częstochowę pojedzie zaś pociąg IC 51128 Mieszko BIS rel. Gdynia Gł. – Łódź Kaliska. 

Informacja dla podróżnych 

Warto pamiętać, że w okresie wprowadzania nowej korekty rozkładu jazdy do dyspozycji pasażerów, na największych dworcach w Polsce, będą informatorzy mobilni. Pomogą oni podróżnym ustalić dogodne przesiadki, znaleźć odpowiedni peron, a także będą służyć wszelką informacją pomocną w podróży. 

Informacje o rozkładzie jazdy oraz aktualne komunikaty dostępne są na stronie www.intercity.pl. Dla pasażerów funkcjonuje także ogólnodostępny numer całodobowej infolinii PKP Intercity +48 22 322 22 22, przez 7 dni w tygodniu dla abonentów krajowych i zagranicznych. Koszt połączenia zgodny z taryfą operatora.

Czytaj też: Rząd Tuska a przyszłość CPK. Decyzje na horyzoncie

gdynia.pl/mn

Wspieraj wbijamszpile.pl

Wolne media są dzisiaj najważniejsze. WbijamSzpile.pl to miejsce, gdzie dzielimy się nie tylko aktualnościami, ale także przemyśleniami, analizami i komentarzami dotyczącymi najnowszych trendów społecznych, politycznych i kulturalnych w Polsce, na Pomorzu i w Gdańsku. Nikt nas nie cenzuruje. Wspieraj wolne dziennikarstwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wydawca portalu wbijamszpile.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści komentarzy publikowanych przez użytkowników. komentarze odzwierciedlają jedynie opinie ich autorów. Zachęcamy do korzystania z kultury słowa i przestrzegania zasad netykiety.